Volný zničen. Facebook zasáhl

09.06.2021 22:58

Nezařazený poslanec Lubomír Volný dostal blokaci od sociální sitě Facebook kvůli „porušování zásad komunity týkající se nenávistných projevů“. Proti omezení veřejné vystoupilo hnutí Trikolóra. „Teď je to Volný, příště to může být kdokoli jiný,“ varuje.

Volný zničen. Facebook zasáhl
Foto: Repro TV Barrandov
Popisek: Poslanec JAP Lubomír Volný

O zrušení své facebookové stránky informoval Lubomír Volný na svém osobním facebookovém profilu, kde sdílel vyjádření Volného bloku. „Facebook právě zrušil nejúspěšnější politickou stránku v historii ČR, stránku poslance Volného bloku, lídra naší kandidátky, Mgr. Lubomíra Volného! Tam, kde jiní ‚vlastenci‘ nemají problémy, tam je Lubomír Volný zakázané jméno,“ oznamuje uskupení.

„Alespoň jednoznačně víme, kdo doopravdy vadí a kdo tak pouze vypadá,“ dodává.

Správci Facebooku jako důvod zrušení facebookové stránky Mgr. Lubomír Volný - Jednotní uvedli: „Porušuje naše zásady komunity týkající se nenávistných projevů. Tyto zásady jsme zavedli, protože chceme, aby byly diskuze na Facebooku zdvořilé,“ zdůvodňují, proč poslanec obdržel na svůj profil blokaci.

Za Volného se postavilo hnutí Trikolóra, které kroky Facebooku odsoudilo už z principu. „Trikolóra z naprosto principiálních důvodů protestuje proti zrušení profilu Volného bloku, respektive poslance Lubomíra Volného. Nejde o jména. Teď je to Volný, příště to může být kdokoli jiný. Odsuzujeme cenzuru, ať jde o kohokoliv. Cenzura nemá v naší společnosti místo!“ uvádí ve svém vyjádření.

O rozhodnutí Facebooku informoval také server Manipulátoři, který zveřejnil sdílenou reakci Volného bloku v podání exposlankyně Jany Volfové.

Nezařazený poslanec Volný dlouhodobě vzbuzuje kontroverze. Například tím že protestuje proti vládním protiepidemickým opatřením, především proti nošení roušek. Kvůli tomu již spoluorganizoval řadu demonstrací a vyzývá k občanské neposlušnosti. Rovněž je hlasitým kritikem očkování proti nemoci covid-19. Ostře na plénu Poslanecké sněmovny také vystupoval v rámci vrbětické kauzy. Své názory téměř na denní bázi sdílí i v rámci svých sociálních sítí či formou youtubových videí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pod duhovou vlajkou a větrníky. Putování předvolebním Německem

9:04 Pod duhovou vlajkou a větrníky. Putování předvolebním Německem

REPORTÁŽ Oslovují se familiárně Markus a Armin, ale německá liberální média vděčně čekají na jakýkol…