Vozte sem Ukrajince, jsou tu potřeba, zaznělo. A šéf odborů Středula se naštval, šlo o platy českých lidí

30. 11. 2017 11:00

Na vyjádření Svazu průmyslu a dopravy ohledně současné nízké nezaměstnanosti zareagoval šéf odborů Josef Středula. Zarazilo ho totiž, že Svaz průmyslu tvrdí, že současná nízká nezaměstnanost je škodlivá.

Vozte sem Ukrajince, jsou tu potřeba, zaznělo. A šéf odborů Středula se naštval, šlo o platy českých lidí
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda ČMKOS Josef Středula
reklama

„Máme nejnižší nezaměstnanost – velmi pozitivní! Ale dle Svazu průmyslu a dopravy je nezdravá! To jsou ale bludy! Zřejmě proto, že se konečně pod našim tlakem zvyšují mzdy. Ale to není nezdravé – to je nesmírně potřebné a nutné, a to pro celou Českou republiku,“ uvedl odborář Josef Středula ve své reakci na článek serveru iHNed.cz, kde o nezdravé nezaměstnanosti hovořil viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Jan Rafaj.

Anketa

Považujete českou privatizaci 90. let jako celek za úspěšnou?

7%
93%
hlasovalo: 8921 lidí

Ten mimo jiné hovořil i o tom, že v Česku panuje xenofobie vůči pracovníkům z Ukrajiny. I na to pak Středula reaguje. „Xenofobie vůči pracovníkům z Ukrajiny? Žádná neexistuje. To vy je zneužíváte nízkými mzdami a generujete na jejich úkor neúměrné zisky!“ rozčílil se.

V diskusi pak na jeho slova zareagovala uživatelka Soňa Benešová. „Jaká xenofobie? Kdyby se nechovali ukři jak kreténi, nikdo si jinch nevšimne! Vietnamci nevadí, protože se umí chovat normálně a ne jak hovada,“ podotkla. Středula následně Benešovou opravil: „Mohu vás ujistit o jednom - nevíte vše! Změnila byste názor. Tím ale nemyslím xenofobii,“ zmínil.

Rafaj pro iHNed.cz rovněž uvedl, že Svaz průmyslu a dopravy představil požadavky českých firem adresované nové politické reprezentaci. Budoucí vláda by měla, jak prý žádají firmy, zjednodušit stavební zákon, reformovat školství, nebo otevřít Česko zahraničním pracovníkům.

Původní text ZDE

Celý příspěvek Josefa Středuly:

Máme nejnižší nezaměstnanost - velmi pozitivní! Ale dle Svazu průmyslu a dopravy je nezdravá! To jsou ale bludy! Zřejmě proto, že se konečně pod našim tlakem zvyšují mzdy. Ale to není nezdravé - to je nesmírně potřebné a nutné, a to pro celou Českou republiku. Xenofibie vůči pracovníkům z Ukrajiny? Žádná neexistuje. To vy je zneužíváte nízkými mzdami a generujete na jejich úkor neúměrné zisky!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Minář? Ne, Dan Landa! padlo. A scéna, jak zpěvák utřel ČT

15:22 Minář? Ne, Dan Landa! padlo. A scéna, jak zpěvák utřel ČT

„Větší šanci na přetáhnutí voličů ANO a SPD mají aktivity Dana Landy než Mikuláš Minář z chvilek,“ z…