Vozte sem Ukrajince, jsou tu potřeba, zaznělo. A šéf odborů Středula se naštval, šlo o platy českých lidí

30.11.2017 11:00

Na vyjádření Svazu průmyslu a dopravy ohledně současné nízké nezaměstnanosti zareagoval šéf odborů Josef Středula. Zarazilo ho totiž, že Svaz průmyslu tvrdí, že současná nízká nezaměstnanost je škodlivá.

Vozte sem Ukrajince, jsou tu potřeba, zaznělo. A šéf odborů Středula se naštval, šlo o platy českých lidí
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda ČMKOS Josef Středula

„Máme nejnižší nezaměstnanost – velmi pozitivní! Ale dle Svazu průmyslu a dopravy je nezdravá! To jsou ale bludy! Zřejmě proto, že se konečně pod našim tlakem zvyšují mzdy. Ale to není nezdravé – to je nesmírně potřebné a nutné, a to pro celou Českou republiku,“ uvedl odborář Josef Středula ve své reakci na článek serveru iHNed.cz, kde o nezdravé nezaměstnanosti hovořil viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Jan Rafaj.

Anketa

Považujete českou privatizaci 90. let jako celek za úspěšnou?

7%
93%
hlasovalo: 8911 lidí

Ten mimo jiné hovořil i o tom, že v Česku panuje xenofobie vůči pracovníkům z Ukrajiny. I na to pak Středula reaguje. „Xenofobie vůči pracovníkům z Ukrajiny? Žádná neexistuje. To vy je zneužíváte nízkými mzdami a generujete na jejich úkor neúměrné zisky!“ rozčílil se.

V diskusi pak na jeho slova zareagovala uživatelka Soňa Benešová. „Jaká xenofobie? Kdyby se nechovali ukři jak kreténi, nikdo si jinch nevšimne! Vietnamci nevadí, protože se umí chovat normálně a ne jak hovada,“ podotkla. Středula následně Benešovou opravil: „Mohu vás ujistit o jednom - nevíte vše! Změnila byste názor. Tím ale nemyslím xenofobii,“ zmínil.

Rafaj pro iHNed.cz rovněž uvedl, že Svaz průmyslu a dopravy představil požadavky českých firem adresované nové politické reprezentaci. Budoucí vláda by měla, jak prý žádají firmy, zjednodušit stavební zákon, reformovat školství, nebo otevřít Česko zahraničním pracovníkům.

Původní text ZDE

Celý příspěvek Josefa Středuly:

Máme nejnižší nezaměstnanost - velmi pozitivní! Ale dle Svazu průmyslu a dopravy je nezdravá! To jsou ale bludy! Zřejmě proto, že se konečně pod našim tlakem zvyšují mzdy. Ale to není nezdravé - to je nesmírně potřebné a nutné, a to pro celou Českou republiku. Xenofibie vůči pracovníkům z Ukrajiny? Žádná neexistuje. To vy je zneužíváte nízkými mzdami a generujete na jejich úkor neúměrné zisky!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kemr“ do tváře. Jsi fašista! Strkanice, Milion chvilek, urážky. Na akci klimaaktivistů dorazilo i několik odpůrců. Takhle dopadli

12:01 „Kemr“ do tváře. Jsi fašista! Strkanice, Milion chvilek, urážky. Na akci klimaaktivistů dorazilo i několik odpůrců. Takhle dopadli

„Jste fašista!“ spustil účastník akce Fridays for Future, s plackou Milion chvilek pro demokracii, n…