Vrabel: Kdyby se tu objevil provokatér, odstupte od něj co nejdál, křičte provokatér

28.09.2022 14:25 | Reportáž

Na Václavském náměstí v Praze to vypuklo. Opět. Ve 14 hodin odstartovala druhá demonstrace nazvaná Česká republika na 1. místě. A stejně jako třetího září, začala akce voláním „demisi, demisi, demisi“.

Vrabel: Kdyby se tu objevil provokatér, odstupte od něj co nejdál, křičte provokatér
Foto: Repro Facebook
Popisek: Demonstrace na Václavském náměstí 28.9.

Od 14. hodin začala 28. září na Václavském náměstí v Praze další demonstrace. Akce je nazvána Česká republika na 1. místě a opět ji pořádají Jiří Havel a Ladislav Vrábel, kteří stáli i za demonstrací z 3. září, kdy na akci dorazilo asi 70 tisíc lidí.

O necelé čtyři týdny později se na Václavském náměstí opět objevily desítky českých vlajek a sem tam i obrázek českého lva a několik moravských vlajek. Nechyběla ani řada transparentů. Např. „Karle Kryle, už zase ryjeme držkou v zemi“.

Náměstí se pomalu ale jistě plnilo lidmi již před 14. hodinou. Hnutí PRO na sociální síti nabízelo svozy autobusem z Libereckého kraje za 300 korun na osobu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Co myslíte tím zvláštním statusem pro Ukrajinu?

A myslíte, že vzhledem k prokazatelné korupci na Ukrajině je správné ji nějakým způsobem začleňovat do EU? Upřímně já nevěřím tomu, že pokud by byla v EU, že by to vytvořilo nějakou oponu pro Rusko. Proč by taky mělo? Myslíte, že kdyby třeba Ukrajina byla už teď v EU, že by ji snad Rusko nenapadlo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump, Síkela a kapitalismus. Levice už netřeba. Vývoj podle Kellera

18:13 Trump, Síkela a kapitalismus. Levice už netřeba. Vývoj podle Kellera

NEKOREKTNĚ S KELLEREM Jak kapitalismus zvítězil sám nad sebou. Tak nazval sociolog a filozof Jan Kel…