Vrabela zítra do ČT promluvit nepustí. „Měli by,“ ozvalo se. Z nečekané strany

16.11.2022 20:14 | Ze sítí

Česká televize odmítla žádost Ladislava Vrábela o desetiminutové vystoupení ve veřejnoprávním vysílání. Zatímco někteří se tím dobře baví, bankéř Radovan Vávra varuje, že tím jen potvrzují Vrábelovo vidění světa a stávají se „vrábelovci se zubama“.

Vrabela zítra do ČT promluvit nepustí. „Měli by,“ ozvalo se. Z nečekané strany
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova České televize, ilustrační foto

Anketa

Cítíte se ohroženi aktivitami vedení Ruské federace?

5%
94%
hlasovalo: 34493 lidí
Spolek Česká republika na 1. místě pod vedením Ladislava Vrábela pořádá 17. listopadu od 14 hodin průvod Prahou z Václavského náměstí, který má skončit v patnáct hodin před budovou České televize na Kavčích horách.

Jako vrchol této akce požádal spolek o vystoupení v přímém přenosu na ČT 1 a ČT24, a to na dobu deseti minut v 17 hodin.

V žádosti adresované generálnímu řediteli Dvořákovi bylo připomenuto veřejnoprávní poslání České televize a její úloha při naplňování demokratických, sociálních a kulturních potřeb společnosti, o kterých se mluví v zákoně o České televizi.

Jedním ze základních požadavků je poskytování objektivních, ověřených, ve svém celku vyvážených a všestranných informací pro svobodné vytváření názorů vzhledem k tomu, že program Plán Česká republika na 1. místě získal na zářijových demonstracích podporu až 100 tisíc obyvatel.

I na základě výzvy prezidenta Zemana, aby občané více využívali svých práv podle článku 23 Listiny základních práv a svobod, se spolek snaží probudit občanskou aktivitu a zájem veřejnosti o veřejné dění.

K této možnosti s mandátem masových demonstrací a petic žádá Vrábelova skupina o možnost vystoupení ve vysílání České televize.

Žádost odeslaná 24. října byla v České televizi zamítnuta. „Takto to nefunguje. Program ČT určují pravidla, kodexy, standardní postupy. Ne tlak. ČT projevy na přání vysílat nemůže. A nebude,“ vzkázala televize na svém oficiálním twitterovém kanále.

Komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk zastává názor, že zcela postačí, když o pochodu na Kavčí hory bude natočena reportáž.

V diskusi zazněly názory, že dezoláti na ČT nadávají, a teď najednou po žádném jiném médiu netouží.

Výsměch na úrovni, že gratulanti z devadesátin tetičky Amálky také chtějí svých deset minut na veřejnoprávní obrazovce, trochu rozředil bývalý bankéř Radovan Vávra, který všem vtipálkům vzkázal, že až přivedou na Václavák 70 tisíc lidí, budou mít na vystoupení ve veřejnoprávní televizi nárok taky.

„Ale Vrábel tam nejde diskutovat. Jde tam agitovat, aby měl více ovcí, které mu budou posílat peníze a líbat Putinovu prdel,“ nesouhlasil jeden z uživatelů.

„Na odmítavých reakcích mne překvapuje jejich povrchnost, inteligenční arogance a útočnost, byť přicházejí od jinak normálních lidí,“ zalitoval Vávra. Tito lidé podle něj nechápou, že tím přesně hrají Vrábelovu hru.

„Je pouze neefektivní, když i lidé demobloku používají místo argumentů nálepky a balast bez obsahu. Taková diskuse nikam nevede a jsme jen vrábelovci se zubama,“ vzkázal nakonec.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Parkování v Praze

Vážený pane Hřibe, je možné se zaměřit na výstavbu parkovacích domů v Praze? Situace ohledně parkování je žalostná. Omezení vozidel není řešením, jelikož se bavíme o provozu, ale nikoliv o umístění stojících vozidel. Osobně jezdím s vozem 1x za týden či čtrnáct dní a to mimo Prahu, avšak téměř po...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Havel-Pavel? Aplauduje se lidem, kteří stáli proti Havlovi!“ Hořký vzkaz voličům generála. Podepsána Natálie Kocábová

21:48 „Havel-Pavel? Aplauduje se lidem, kteří stáli proti Havlovi!“ Hořký vzkaz voličům generála. Podepsána Natálie Kocábová

Poté, co hudebník Michael Kocáb odsoudil, že o křeslo prezidenta bojují osobnosti s komunistickou mi…