Vrahové a zloději? Vojtěch Filip a syn disidenta v sobě. ,,Pracovní umístěnky, cestovní doložky, pohraniční zátarasy!" Hrozí žaloba

02.07.2020 8:16

Spolutvůrce archivu Paměti národa Mikuláš Kroupa o komunistech prohlásil, že to jsou „vrazi a zloději“. Šéf KSČM Vojtěch Filip se proti tomu ostře ohradil, jenže Kroupa ukázal, že nehodlá couvnout a ještě si přisadil. Vzal to od podlahy. Nahlédněte.

Vrahové a zloději? Vojtěch Filip a syn disidenta v sobě. ,,Pracovní umístěnky, cestovní doložky, pohraniční zátarasy!" Hrozí žaloba
Foto: Hans Štembera
Popisek: Staronový předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip
reklama

Ředitel Post Bellum a spolutvůrce archivu Paměť národa Mikuláš Kroupa prohlásil, že se komunisté stále hlásí ke zločinné ideologii. Tudíž jsou sami zločinci, vrahové a zloději. „To je všechno doložitelné a pravdivé,“ zdůrazňuje Mikuláš Kroupa.

Anketa

Sledujete i letos seriál Chalupáři?

38%
62%
hlasovalo: 6521 lidí

Máme zde ústavně zaručeno, že komunismus je zvrácená ideologie, a vedle toho máme v Parlamentu komunisty, kteří mají po třiceti letech vlastně největší moc a kteří se celkem neskrývaně hlásí k bolševické revoluci, pohrdají československými legionáři... To jsou lidé, kteří o Miladě Horákové říkají ve veřejném prostoru naprosté nehoráznosti. Například, že si vlastně smrt zasloužila, protože se přiznala, což jsou opravdu sprostoty,“ zdůraznil Kroupa v rozhovoru pro Reflex.cz. 

Výjimku v tomto směru tvoří prý např. Jiří Dolejš, ale to je podle Mikuláše Kroupy mnohem spíše sociální demokrat než komunista.

Obecně však platí, myslí si Kroupa, že dnešní komunisté se hlásí k té samé ideologii, k jaké se hlásili justiční komunističtí vrazi Milady Horákové.

„Komunisti jsou zločinci, vrahové a zloději, což je všechno doložitelné a pravdivé, ale je tady určitý proud nové levice, která se snaží vzkřísit pojem socialismu, nějaké nové kolektivizace a u některých vidím i takovou tu typickou revolucionářskou povahu. Teď jsem nedávno četl rozhovor s Apolenou Rychlíkovou v Deníku N," kroutil hlavou Kroupa.

Proti těmto slovům se ostře ohradil  šéf komunistů Votěch Filip a prohlásil, že Kroupa cynicky porušuje ústavu a lže. Požádal ho, aby doložil, že se komunisté opravdu dopustili nějakých zločinů.

„Tak tedy, Kroupo. Doložte, kdo z více než 30 tisíc členů KSČM je vrah a zloděj. Říkáte ‚komunisté‘...  – neuvedl jste jediné jméno. Čili chcete tím říct, že ‚všichni‘, což z takto formulovaného vyjádření chcete, aby vyplývalo. Kde berete tu drzost označit lidi, kteří celý život poctivě pracují, za vrahy a zloděje? Jen proto, že jsou členy komunistické strany a brání tuto zemi proti brutálním nájezdům novodobých kolonizátorů? Do jakých extrémů ještě chcete zajít? Co vám říká článek 3 odst. 1 Listiny základních práv a svobod? Co vám říká čl. 10 téže Listiny nebo články 20, 21 a 22? Asi nic,“ konstatoval Filip v prohlášení uveřejněném v komunistických Haló novinách.   

„Vaše falešná hra na demokracii či spíše na demokraturu, jak říkal profesor Ivan Sviták se slovním ekvilibristickým krytím morálního marasmu o vítězství pravdy a lásky nad lží a nenávistí, ukazuje jen, že jste plný jedovatého hněvu a balancujete na hraně nechutné a odporné manipulace s vědomím občanů. Mnoho lidí se mne ptá: V jakém státě to žijeme, když vy, Kroupo, můžete beztrestně, bez jakéhokoli postihu štěkat na bezúhonné, slušné občany a častovat je vrahy a zloději?“ otázal se Filip.

A Kroupa Filipova slova nenechal ležet ladem.

„Předsedo komunistů, soudruhu a estébáku Vojtěchu Filipe, jsem poctěn vaší rozčileností za mnou pronesená slova v rozhovoru pro Reflex, že ‚komunisté jsou vrahové a zloději‘. Na dezinformačním serveru ‚První zpravy.cz‘ (nehodlám šířit smrdutou žumpu, přikládám jen printscreen) se dožadujete, abych tvrzení doložil. Ve svém rozhořčení píšete: ‚Chcete tím říct, že ´všichni´, což z takto formulovaného vyjádření chcete, aby vyplývalo. Kde berete tu drzost označit lidi, kteří celý život poctivě pracují, za vrahy a zloděje?‘ Vězte, že neurážím lidi poctivě pracující, kterých si velmi vážím, ale urážím vás – komunisty,“ napsal na sociální síti Facebook bez obalu.

Filipovi hned připomněl, že sám Karel Marx v 19. století psal o nastolení diktatury proletariátu. Teprve po této diktatuře nastupuje budování socialismu a až ve třetí fázi se buduje vysněný komunistický svět.

„Vůdce bolševiků, tedy sovětských komunistů, Vladimir Iljič Lenin ještě před nacisty použil konstrukt ‚koncentračních pracovních táborů‘, ve kterých proběhne systematická likvidace tzv. třídních nepřátel – majitelů továren, živnostníků a soukromých zemědělců, posléze tábory poslouží k vraždění zrádců ve vlastních řadách, což soudruzi eufemisticky nazývali ‚zostřování třídního boje‘,“ popisoval situaci Kroupa.

„Komunismus skrývá hrůzný svět násilí a otroctví, ztrátu svobody a demokracie. V SSSR bolševická revoluce, čtete-li různé paměti, vypadala jako horor, apokalypsa – soudruzi řádili jak smyslů zbavení, přímo na ulicích vraždili nevinné spoluobčany, lidoví komisaři mučili zadržené k smrti, miliony posílali do gulagů, kde většina po několika letech umírala hlady, na nemoci, vyčerpáním. Komunismus zbavil jednotlivce svobodného jednání. Občan se musel podřídit – jak komunisté zdůrazňovali – diktátu kolektivu. Člověk v komunismu nesmí a nemůže jednat tak, jak uzná sám za vhodné, svobodně podnikat, cestovat, rozhodovat se, co bude studovat, pracovat, kde bude žít. Je plně podřízen tzv. potřebám společnosti a ‚vůli lidu‘, kterou tlumočí komunistická strana. Od toho fungovaly tzv. pracovní umístěnky, cestovní doložky, pohraniční zátarasy apod. Vychovávat ke komunismu bylo třeba už od malička: ve škole, pionýru, SSM, na povinné vojně, v ROH… Základním nástrojem komunismu se stal strach, který obyvatele paralyzoval, manipuloval a vyvolával v nich nenávist k jakékoliv odlišnosti – rasové, národnostní, duchovní, kulturní… Největší strach šířily komunistické ozbrojené složky: policie, StB a její agentura – síť udavačů, milice a armáda,“ pokračoval.

Pokud se Filip dožaduje výčtu komunistických zločinů, ředitel Post Bellum mu doporučil podívat se na stránky ministerstva vnitra, kde se dá najít, kolik lidí bylo pohnáno na smrt komunistickou justicí ve vykonstruovaných procesech, dá se najít, kolik lidí bylo zatčeno na hranicích, když se pokoušeli opustit republiku. Dnes může člověk přejít přes české hrance naprosto volně, ale za časů komunistické nadvlády to možné nebylo.

„Promýšlíme žalobu, ve které vzneseme požadavek, aby se Haló noviny omluvily a také odškodnily Paměť národa. Musím přiznat jisté potěšení z představy, že peníze KSČM, Haló novin a pana Silbera poslouží k další dokumentaci příběhů bývalých politických vězňů a pro vzdělávací projekty Paměti národa pro základní školy. Dětem vyprávíme příběhy Jana Janků nebo Oto Mádra, Tomáše Sedláčka, Václava Vaška, Jiřího Navrátila, Jitky Malíkové… dalších a dalších, kterým jste vy – komunisté nesmírně ublížili,“ uzavřel Kroupa.

Mikuláš Kroupa píše Vojtěcvhu Filipovi

Mikuláš Kroupa píše Vojtěcvhu Filipovi

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lhala Dagmar Havlová? Ti, po kterých chtěla házet vejce, se ozvali

17:43 Lhala Dagmar Havlová? Ti, po kterých chtěla házet vejce, se ozvali

Spolek Prázdné domy mapující opuštěné nemovitosti na území České republiky rázně vyvrací některá nař…