Vřava na Václaváku. V Praze se to řeže. Demonstranta sebrala policie

31.12.2020 20:27

Necelá stovka odpůrců vládních opatření a vakcinace se sešla na Václavském náměstí, aby protestovala proti současné situaci. „Demisi, demisi,“ vyzývali lidé současnou vládu Andreje Babiše (ANO). O události mimo jiné informuje CNN Prima News.

Vřava na Václaváku. V Praze se to řeže. Demonstranta sebrala policie
Foto: Facebookový profil Jany Peterkove
Popisek: Žena vyzývají k otevření škol během koronavirové epidemie

Anketa

Bude rok 2021 pro Českou republiku lepší než rok 2020?

22%
72%
6%
hlasovalo: 12979 lidí
Demonstrace nejen proti vakcinaci, ale i proti vládním opatřením, je navzdory nim hlášena do půlnoci. Od 21 hodin však platí zákaz nočního vycházení. Protestující proti vakcinaci se sešli v 19 hodin na Václavském náměstí. Podle policistů jich bylo zpočátku kolem padesáti, následně osmdesáti. Několik lidí již bylo zadrženo, když odmítali dodržovat nutná hygienická opatření. 

„Na Václaváku probíhá zákrok policistů z místního oddělení proti muži podezřelému z přestupkového jednání (neuposlechl výzev policistů). Protože se k policistům během zákroku rozběhly desítky demonstrantů, dorazila již také družstva SPJ Praha. Zajištěný muž byl převezen na služebnu. Demonstrace pokračuje,“ informuje o situace Týdeník Policie na svém facebookovém profilu.

Tisková mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová k tomu uvedla, že shromáždění bude řešeno podle platných vládních opatření. V případě, že se lidé nerozejdou před 21:00, policisté pravděpodobně sami demonstraci ukončí.

Na několika místech ČR začala protestní shromáždění. V Praze museli policisté přistoupit k zajištění několika osob z důvodu neuposlechnutí výzvy. Na Václavském náměstí je cca 80 osob. pic.twitter.com/EgIZ9OAXWg

— Policie ČR (@PolicieCZ) December 31, 2020

Na místě jsou kromě policistů také záchranáři se specializovaným modulem Golem. Ten je využíván v případě zranění většího počtu lidí.  

I přestože byla demonstrace skutečně policisty rozpuštěna krátce po 21. hodině, mnozí výzev neuposlechli a nadále jsou v prostoru Václavského náměstí. Policie se tak snaží opakovaně prostřednictvím zákonných výzev všechny přimět k odchodu. 

Vyklidit Václavské nnáměstí se policie podařilo krátce po tři čtvrtě na deset. Zajištěni byli podle Týdeníku Policie tři lidé.

Na demonstraci mimo jiné vystoupila i bývalá reportérka a současná aktivistka Jana Peterková. „Tahle vláda nám sebere Silvestra? Tahle vláda nám sebrala Vánoce. Tato vláda nám zabránila koupit něco malému dítěti,“ láteřila žena, která dlouhodobě vystupuje proti vládním opatřením. Používala i pojmy jako šikana a fašismus. „Demisi, demisi, demisi,“ skandovala společně s dalšími lidmi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Strach o Fialu: „Ti v*lové“ to nacpou Babišovi. Zlý scénář vlády

13:04 Strach o Fialu: „Ti v*lové“ to nacpou Babišovi. Zlý scénář vlády

Česko by mělo mít novou vládu zanedlouho. Bývalý ministr za ODS, Ivan Langer, se však obává, zda jso…