Vražda dívky v Německu: Nové informace. Ano, byl to migrant, ale toto zde ještě nebylo

05.12.2016 10:33

O víkendu redakce serveru ParlamentníListy.cz informovala o výsledku vyšetřování znásilněné a zavražděné studentky medicíny v německém Freiburgu. Nyní o celé kauze přicházejí další alarmující zjištění.

Vražda dívky v Německu: Nové informace. Ano, byl to migrant, ale toto zde ještě nebylo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Znak Spolkové republiky Německo

V sobotu večer vyšetřovatelé na tiskové konferenci uvedli, že zatkli vraha studentky, kterým je osmnáctiletý afghánský uprchlík. Ten měl dívku přepadnout ve večerních hodinách 16. října, znásilnit ji a poté její mrtvé tělo pohodit u řeky Dreisam. Případu se po celé týdny věnovalo několik desítek vyšetřovatelů a pachatel byl zatčen tento pátek. Na tiskové konferenci bylo mimo jiné řečeno, že jej prozradil nápadný účes a usvědčily testy DNA.

Afghánský mladík se pod tíhou důkazů ke znásilnění a zavraždění dívky doznal a v průběhu včerejšího i dnešního dne se veřejnost postupně dozvídá další závažné okolnosti případu. V prvé řadě už se ví, že se dívka jmenovala Maria Ladenburgerová a její otec Dr. Clemens Ladenburger je vysokým úředníkem v Evropské unii. Mimo jiné je nejbližším spolupracovníkem šéfa právního oddělení Evropské komise.

Britský deník The Express dále píše, že dívka údajně ve svém volném čase pracovala jako dobrovolnice v uprchlickém táboře ve Freiburgu. Osud dívky tak připomíná nešťastnou událost ze Švédska zkraje letošního roku. Dvaadvacetiletá Švédka Alexandra Mezherová tehdy byla zavražděna mladým uprchlíkem přímo v azylovém centru pro mladistvé, kde stejně jako Ladenburgerová pracovala jako dobrovolnice.

Anketa

Kdyby Babiš odešel z vlády, ANO v ní zůstalo a on by místo ministrování až do voleb jezdil po Česku a dělal volební kampaň, ...

hlasovalo: 2070 lidí

Vrah do Německa přijel bez doprovodu dospělých před několika měsíci a ve Freiburgu žil v jedné německé rodině. Policie nicméně doposud nezjistila, jestli se s dívkou znal již v minulosti, nebo bylo jejich osudné setkání náhodné. Jak se podařilo britskému deníku zjistit, deset dní po nalezení těla dívky zveřejnila její rodina smuteční oznámení v deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung. „Maria byla po dobu 19 let slunečním paprskem naší rodiny a zůstane jím i nadále. Děkujeme Bohu za tento dar a jsme si jistí, že s ním bude v bezpečí.“

Jak vyplývá z facebookového profilu, Maria ráda cestovala a sdílela své zážitky s přáteli. Letos v únoru se například společně se svými dvěma kamarádkami vyfotila poblíž Pražského hradu. Drtivá většina jejích fotek je plná smíchu a radosti. „Děti se smějí až 400krát denně, ale dospělí jen 15krát. Zůstaňme raději dětmi,“ napsala například loni v létě. Další úsměvné fotky již na svůj facebook bohužel nepřidá. A to ani ze svých oslav narozenin, které by mimochodem měla právě zítra.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Zodpovědnost

Dobrý den, napadlo vás, že to, že jste nepřekročil 20% není Vaše vina, že Vy jste proto udělal maximum, ale víc lidí Vás nevolilo jen kvůli ANO? Vždyť i politici z jiných stran Vás chválí, ale kvůli značnce s Vámi nechtějí jít do koalice? Neuvažujete o změne strany?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala by ho měl poslat do... Síkela pod palbou. „Neotvírejte složenky,“ padlo raději doporučení

17:56 Fiala by ho měl poslat do... Síkela pod palbou. „Neotvírejte složenky,“ padlo raději doporučení

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela nejdříve v neděli, tedy den po volbách, v pořadu Otázky Václ…