Všeználku! vpálil čtenář Bělobrádkovi. Ten odpovídal, odpovídal a odpovídal

18.01.2016 14:35

Na otázky čtenářů ParlamentníchListů.cz odpovídal na svém profilu místopředseda vlády a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

Všeználku! vpálil čtenář Bělobrádkovi. Ten odpovídal, odpovídal a odpovídal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda vlády Pavel Bělobrádek

To, že jisté jsou jen daně a smrt, napsal Bělobrádek v jedné ze svých minulých odpovědí čtenáři. Tomu se však tato odpověď nelíbila. „Ale to se pletete – i když to mělo být asi směšné, že? Protože jen smrt je jistá a daně platí jen blbec, který si nenašel daňový ráj. Takže to zase neplatí pro všechny a vláda nechává plynout daně do ciziny místo do kasy,“ poznamenává čtenář. Zajímalo ho také, zda se proti nepoctivcům zakročuje. 

„To je velmi starý a známý citát, ale to je jedno,“ oponuje Bělobrádek. „Já platím daně, a to dosti vysoké. Co to tady pletete? Zavádí se kontrolní hlášení, EET a jen nevýkonností ministerstva financí tady nejsou konkrétní kroky k velkým odlivům peněz z ČR. Tlačíme na ně, existuje akční plán boje s daňovými úniky a budeme hlasovat pro vše rozumné,“ poznamenal.

Otázku i s odpovědí najdete ZDE.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Další dotaz na předsedu lidovců směřoval k reportáži britské BBC, která uvedla, že německá kancléřka Angela Merkelová posílá miliardy dolarů Turkům na uprchlíky, ti je však tajně vyváží do válečných zón. „Problém humanitární a rozvojové pomoci je, že se část ukradne. My to zase známe z afér v našich krajích s penězi z EU,“ podotkl Bělobrádek. KDU-ČSL podle něj navrhuje, „abychom si adoptovali konkrétní turecký uprchlický tábor, aby bylo možné peníze přesně kontrolovat a evidovat,“ řekl.

Otázku i s odpovědí najdete ZDE.

„Na internetu jsem viděl video z muslimských mešit, kde vyzývají pouze muže k emigraci za vidinou žen – ‚lovu žen‘. Je možné, že se opravdu vydali na ‚lov‘, neboť v muslimských zemích, díky ‚zabíjení dívek či žen‘, je žen nedostatek?“ otázal se čtenář. „Někteří imámové vyzývají k zabíjení Židů. Někteří to odsuzují. Rozhodně bych nezobecňoval. Důležité je každému ukázat, že tady máme zákony a ty platí pro každého. Kdo je poruší, je potrestán,“ odvětil Bělobrádek.

Otázku i s odpovědí najdete ZDE.

Ministrem Všeználkem nazval Bělobrádka další ze čtenářů. Ani to mu však nezabránilo, aby odpověděl. „Proč se stále vyjadřujete ke všemu možnému? Máte svou zodpovědnost za výzkum a inovace. Měl byste se více věnovat svému odvětví a lidi informovat o nových výsledcích a úspěších. Vím, je jednodušší komentovat vše okolo než se podívat do zrcadla a lidem říct, co se udělalo dobře a jakých výsledků bylo dosaženo,“ uvedl čtenář. 

„Kdybyste sledoval náš web, tam byste se vše dozvěděl. Tak třeba, že nejsem ministr. Co moje sekce Úřadu vlády ČR odpracovala... Komentuji to, nač jsem tázán a co uznám za vhodné. Jsem totiž také předseda vládní strany, pokud to nevíte, od nich se to čeká,“ odvětil s úsměvem.

Otázku i s odpovědí najdete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef
reklama

Produkt zdarma za recenzi?

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havel utopený ve splašcích? Michael Žantovský ohromil: Příměr o exprezidentovi. A o čem snil v dětství

20:13 Havel utopený ve splašcích? Michael Žantovský ohromil: Příměr o exprezidentovi. A o čem snil v dětství

Před třiceti lety se v těchto místech scházeli poslanci, kteří dávali právní rámec sametové revoluci…