Všichni Piráti se sjíždějí do Liberce. Na fóru proberou volby

29.04.2023 6:30 | Zprávy

Vládní Piráti se dnes sejdou v Liberci na zasedání celostátního fóra strany, do kterého náleží všichni její členové.

Všichni Piráti se sjíždějí do Liberce. Na fóru proberou volby
Foto: Repro Youtube
Popisek: Celostátní pirátské fórum

Jednání tentokrát není volební, Piráti se chystají hlasovat o úpravách stanov, hodnotit své výsledky na všech politických úrovních, ale i debatovat o přípravě na příští rok, kdy se budou konat volby třetiny senátorů, zástupců v Evropském parlamentu i vedení krajů.

Před rokem Piráti kvůli covidu-19 jednali on-line, předseda strany Ivan Bartoš tehdy zůstal ve vedení jediný z dosavadní sestavy. Tentokrát se bude hlasovat hlavně o změnách stanov.

Všichni členové Pirátů rozhodnou, zda bude celostátní fórum nadále schvalovat finanční zprávu, posoudí aktualizaci základního poslání strany a možnost, aby se vedoucí stranických odborů vybírali ve standardním výběrovém řízení místo volbou členské základny.

Kromě prezentací výsledků ministrů, poslaneckého klubu, Pirátů v Senátu, europarlamentu i krajích jsou součástí programu vystoupení hostů či panelová diskuse Evropa v roce 2024 s účastí zahraničních hostů. Na neděli si pak Piráti podle programu naplánovali několik workshopů v kině Varšava.

 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

ČT

Dobrý den, také nemám pro zvýšení poplatků ČT pochopení. Absurdní mi také přijde to rozšíření plátců. Má otázka ale zní, zda vůbec potřebujeme veřejnoprávní média? K čemu, když informovat pravdivě a objektivně musí přeci všechna média, a pokud tak nedělají, tak se jim dá dát třeba pokuta nebo tak ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Rozpoutali to a vymklo se to. Sledujte stopu.“ Jan Schneider ví, kdo tlačí ČR k válce

19:04 „Rozpoutali to a vymklo se to. Sledujte stopu.“ Jan Schneider ví, kdo tlačí ČR k válce

Bezpečnostní analytik Jan Schneider tvrdí, že otázka svobody slova se stala v posledních letech nejd…