Všichni poslanci sociální demokracie by měli respektovat výsledek referenda, připomíná Zimola

14.06.2018 19:51

Místopředseda ČSSD Jiří Zimola věří, že všichni sociálnědemokratičtí poslanci budou respektovat výsledek stranického referenda. Členové strany v něm rozhodují, zda má sociální demokracie vstoupit do vlády s ANO pod vedením premiéra a šéfa hnutí Andreje Babiše.

Všichni poslanci sociální demokracie by měli respektovat výsledek referenda, připomíná Zimola
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Zimola

V minulosti se někteří naši poslanci vyjadřovali neurčitě k tomu, jak se zachovají. V posledních týdnech, když jsme s nimi hovořili, se všichni vyjádřili, že budou respektovat výsledek referenda. Takže věřím, že pokud se většina členů ČSSD vysloví pro vstup do vlády, bude takto hlasovat i všech 15 našich poslanců,“ řekl Zimola ČTK. V Ostravě dnes navštívil jednu z posledních místních organizací ČSSD, jejíž členové ještě nehlasovali a hlasují právě dnes.

Referendum začalo 21. května, posledním dnem, kdy lze hlasovat, je dnešek. Konečné výsledky hlasování pak na pátečním jednání předsednictva oznámí předseda ČSSD Jan Hamáček. Podle dosavadních informací převažují hlasy ve prospěch koaliční spolupráce s ANO, informovala ČTK.

Referendum dnes končí hlasováním v posledních 23 místních organizací. Zimola navštívil tu v Ostravě-Zábřehu, která má 90 členů. Účast spojil s návštěvou hutí. Výsledek hlasování na celorepublikové úrovni odhadovat nechtěl. „Trend je ale takový, že se většina ČSSD vyjadřuje pro vstup do vlády. Unikají informace, že to je okolo 60 procent,“ řekl.

Vedení strany se členů v referendu ptá, zda souhlasí se vstupem do vlády za podmínek uvedených v návrhu koaliční smlouvy a návrhu programového prohlášení.

Pokud členové ČSSD v referendu vstup do menšinové vlády ANO schválí, strana obsadí podle dohody s ANO pět ministerstev. Ministerstvo vnitra by měl vést Hamáček, Ministerstvo práce bývalý náměstek Petr Krčál, zemědělství šéf Potravinářské komory Miroslav Toman a kultury olomoucký primátor a poslanec Antonín Staněk. K nominaci europoslance Miroslava Pocheho na ministra zahraničí má výhrady prezident Miloš Zeman.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jak zvládáte tolik funkcí? Čtenáři PL grilovali pirátského poslance. To je běžné, často neplacené a ve prospěch občanů, vysvětloval

15:08 Jak zvládáte tolik funkcí? Čtenáři PL grilovali pirátského poslance. To je běžné, často neplacené a ve prospěch občanů, vysvětloval

Pirátský poslanec Tomáš Martínek odpověděl čtenářům Parlamentních listů na jejich dotazy. Při tom oz…