Všímejte si maličkostí. Může přijít pohroma a bude pozdě, varuje spisovatel

28.12.2013 22:01

Spisovatel, scénárista i dramatik v jedné osobě Jan Stránský občany upozorňuje, že je třeba všímat si řady maličkostí, a to i ve veřejném životě. Pokud je budeme přehlížet, mohlo by se nám stát, že přehlédneme i věci zásadní a poznáme to teprve v okamžiku, kdy už může být pozdě. Oněmi maličkostmi jsou např. řečnické chyby, kterých se dopouštějí čeští politici ve svých projevech.

Všímejte si maličkostí. Může přijít pohroma a bude pozdě, varuje spisovatel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání sněmovny
reklama

V komentáři pro sobotní MF Dnes přichází Stránský s nápadem uspořádat novou talentovou show, v níž by jednotliví soutěžící přednášeli veřejné projevy a vítěz by svůj projev mohl následně přednést např. po projevu prezidenta. Pokud by se takové soutěže účastnil on sám, upozornil by ve své promluvě na jazykové nesrovnalosti, které se objevují v promluvách politiků.  

Politici např. diskutují programové prohlášení, místo toho, aby diskutovali o programovém prohlášení. Zmiňují zločiny minulé vlády, místo toho, aby se zmiňovali o zločinech minulé vlády. Podobných přešlapů přitom najdeme celou řadu, a ačkoli se zdají na první pohled absolutně nepodstatné, druhý pohled může odhalit pravý opak.

„Proto vás prosím, abyste se pokusili uvědomit si, že naše nevnímání zdánlivých maličkostí už mnohokrát zavinilo, že jsme přestali vnímat, do jak velkých potíží jsme byli postupně vmanipulováni,“ upozorňuje Stránský. Lidem, kteří jsou ještě schopni tyto hodnoty rozeznat, následně přeje, aby se každé ráno probouzeli s vědomím svobody bez špatného svědomí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

21:40 Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

Šéf České stomatologické komory a člen ústředního krizového štábu Roman Šmucler na svém Facebooku ok…