Všude „jedou“ demonstrace proti Trumpovi, my jsme dali slovo Bílému domu. Je toho tolik, co média zapomněla uvést!

30.01.2017 11:32

Zastánci střízlivé imigrační politiky již dávno vědí, že vést rozumnou debatu na téměř jakékoli téma související s uprchlíky je takřka nereálné. Téma totiž vyvolává příliš mnoho negativních emocí. To se v obzvláště velké míře projevilo tento víkend, píše se na serveru Breitbart, jehož editor Steve Bannon získal v Bílém domě klíčovou funkci.

Všude „jedou“ demonstrace proti Trumpovi, my jsme dali slovo Bílému domu. Je toho tolik, co média zapomněla uvést!
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Donald Trump
reklama

Podle konzervativního serveru Breitbart vyvolalo Trumpovo exekutivní nařízení zákazu vstupu občanů sedmi převážně muslimských zemí do Spojených států vlnu hysterie, která naprosto přehlíží fakta. „Rozumní dospělí jedinci se ovšem nenechají tak jednoduše unést emocemi a upřednostní kritickou analýzu dostupných informací,“ píše se na serveru.

Celý článek ZDE

V první řadě si je podle autora článku třeba uvědomit, že Trumpovo exekutivní nařízení nelze v žádném případě charakterizovat jako zákaz vstupu na území Spojených států pro vyznavače islámu.

„V exekutivním nařízení není o islámu a ani jakémkoli jiném náboženství vůbec žádná zmínka. Dočasný zákaz vstupu do Spojených států se týká občanů Iráku, Sýrie, Libye, Somálska, Súdánu a Jemenu. Nařízení se vztahuje jak na muslimy, tak i na křesťany žijící v těchto státech,“ uvádí Breitbart.

Současný výčet států, jejichž občané mají dočasně znemožněn vstup na území USA, přitom nemusí být konečný. Šéf národněbezpečnostního útvaru USA má 30 dní na to, aby prověřil všechny státy, které neposkytují kompletní informace o žadatelích o vízum do USA.

Další klíčový bod, na který Breitbart odkazuje, se týká toho, že nově implementované exekutivní nařízení je založeno na bezpečnostních prověrkách provedených poradci bývalého prezidenta USA Baracka Obamy.

„Všech sedm států, které byly jmenovány v Trumpově exekutivním nařízení, figurovaly již v Terrorist Prevention Act v roce 2015. Všechno jsou to státy s bohatou historií podpory teroristických skupin,“ uvedla v neděli poradkyně prezidenta Kellyanne Conwayová při svém vystoupení na televizní stanici Fox News.

Další bod, o kterém se údajně příliš nehovoří, se týká toho, že Trumpovo nařízení je pouze dočasné. Platné má být pouze na tři měsíce. Výjimku představuje zákaz vstupu do USA pro uprchlíky ze Sýrie, jehož délka platnosti specifikována prozatím nebyla.

Breitbart dále poukazuje na fakt, že podobné opatření není ani zdaleka bezprecedentní, a jako historický příklad podobného nařízení uvádí zákaz schválený Jimmy Carterem, který znemožnil občanům Íránu, kteří neprokázali svůj negativní vztah vůči tehdejšímu režimu, vstup na území Spojených států.

„Ti, kteří se ohánějí ústavou a obviňují Trumpa z ilegálních praktik, se jen zesměšňují. Prezident Spojených států má na takové nařízení právo, což historie již několikrát prokázala,“ uvádí Breitbart.

Podobně se k Trumpovu nařízení a reakci liberálního tisku vyjádřila i republikánská politička pracující v ropném průmyslu Sarah Palinová.

Anketa

Jak dopadne volební spolek KDU-ČSL, Gazdíkových Starostů, SNK-ED a dalších hnutí?

7%
1%
0%
hlasovalo: 5521 lidí

„Trump dělá pouze to, o čem se většina amerických občanů domnívá, že je nezbytné k zajištění naší bezpečnosti. Občané ho o to požádali a on jim to slíbil,“ uvádí Palinová, jejíž názory zveřejnil rovněž konzervativní deník Breitbart pod vedením Stevena Bannona, který je zároveň jedním z Trumpových poradců.

„Jedná se o nezbytné opatření, které má napomoci zajistit bezpečí našich obyvatel. Navíc je to nařízení, o kterém skrze demokratický proces rozhodli sami občané,“ míní Palinová.

Sám prezident Spojených států Donald Tump exekutivní nařízení okomentoval na Facebooku.

„Amerika je hrdý národ imigrantů a vůči lidem prchajícím před perzekucí budeme i nadále vstřícní. Zároveň ovšem musíme zajistit bezpečí vlastních obyvatel. Moje politika je podobná té Obamově z roku 2011, kdy bývalý prezident na šest měsíců pozastavil udělování víz občanům Iráku. Všech sedm států bylo navíc již minulou administrativou označeno za zdroj teroru.“

V Evropě se proti Trumpovu nařízení velmi ostře ohradil švédský sociální demokrat Roland Peterson, který na sociální síť napsal: „Věřil jsem, že Donald Trump se po svém zvolení americkým prezidentem zklidní, ale zjevně jsem se mýlil! Překonal všechny mé nejhorší obavy. Může ho někdo zastřelit?“

Podle informací dostupných na serveru Securitymagazin.cz Peterson svůj příspěvek rychle smazal, nicméně i tak se ocitl pod silným tlakem veřejnosti, který jej donutil k rezignaci na post v městské radě ve švédském městě Kalmar a vystoupení ze sociální demokracie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: fib
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podpora pro Jakuba Železného z Reflexu: Prezident Svoboda skutečně zradil národ

18:46 Podpora pro Jakuba Železného z Reflexu: Prezident Svoboda skutečně zradil národ

Komentátor Viliam Buchert píše na serveru Reflex.cz, že moderátor České televize Jakub Železný píchl…