Vůdce ukrajinské „demokratické“ opozice vyzval k zavraždění prezidenta Janukovyče, píše publicista

22.01.2014 14:17

Publicista a vydavatel Radek Velička na svém zpravodajském webu Stalo-se.cz přišel s informací, že neformální předák ukrajinské opozice a někdejší boxer Vitalij Kličko vyzval k vraždě prezidenta země Viktora Janukovyče. Pro ParlamentníListy.cz věc vysvětluje a popisuje současnou vroucí situaci v Kyjevě.

Vůdce ukrajinské „demokratické“ opozice vyzval k zavraždění prezidenta Janukovyče, píše publicista
Foto: Archiv RV
Popisek: Radek Velička
reklama

V neděli na demonstraci opozičních sil, které trvají v ukrajinském Kyjevě již několik dlouhých týdnů, došlo k průlomu situace a podle všech zpráv z místa se situace zhoršuje. V neděli k demonstrantům promluvil vůdce opoziční strany UDAR Vitalij Kličko a před zfanatizovaným davem na náměstí Nezávislosti varoval demokraticky zvoleného prezidenta Viktora Janukovyče před opakováním osudu Muammara Kaddáfího a Nicolae Ceausesca. S odkazem na Hlas Ruska o tom informoval portál Stalo-se.cz

Šéfredaktor zmíněného serveru Radek Velička z toho jednoznačně vyvozuje, že Kličko tím nepřímo vyzval demonstranty, aby demokraticky zvoleného prezidenta zavraždili.

„Situace v Kyjevě se vyhrotila do té míry, že Ukrajina může stát na pokraji občanské války. Opozice proti milici použila zápalné láhve, kdy se jí podařilo zapálit jedno z vodních děl, která byla v mrazech na demonstranty nasazena. Milice dokonce použila střelbu do davu gumovými projektily,“ popisuje Velička pro ParlamentníListy.cz.

Hořící policisté a mrtvý demonstrant

Situace v Ukrajině je podle jeho slov s každým dnem vážnější. „Začínají sem proudit videa, jak demonstranti hází zápalné lahve na policisty, chovají se extrémně agresivně. Mají si to snad bezpečnostní složky nechat líbit? Navíc se objevil ‚první mrtvý‘ a současně s tím i spekulace, že byl zavražděn záměrně, aby se to mohlo svést na ukrajinskou vládu,“ sděluje dále Radek Velička.

Šéf opoziční strany UDAR Vitalij Kličko chce dosáhnout rezignace prezidenta Janukovyče, aby na tento post mohl kandidovat sám, což ale prý není podle platné legislativy Ukrajiny možné. „Bývalý boxer a dnešní vůdce opozice má povolení k trvalému pobytu v Německu, a to podle zákonů Ukrajiny znamená, že se trvale na území Ukrajiny nezdržuje. Na prezidenta Ukrajiny může ovšem kandidovat jen ten Ukrajinec, který se zdržoval na území státu posledních deset let,“ doplnil publicista pro ParlamentníListy.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Radši normálně pít v hospodě než nezřízeně chlastat doma. Vyrazili jsme do zrovna otevřených hospod a zažili nečekané

16:47 Radši normálně pít v hospodě než nezřízeně chlastat doma. Vyrazili jsme do zrovna otevřených hospod a zažili nečekané

REPORTÁŽ Ať je teplo, nebo zima, v hospodě je vždycky prima. Zvláště pak, když byly nálevny skoro dv…