Vy otroci, poskoci, onuce od Babiše... Drsný vzkaz kolegům premiéra

27.02.2020 7:57

Ekonomický publicista Mirek Motejlek si na svém facebookovém profilu rýpl do exministra dopravy Vladimíra Kremlíka. O něm se nyní hovoří v souvislosti s pořízením bytu, na který mu měli přispět rodiče.

Vy otroci, poskoci, onuce od Babiše... Drsný vzkaz kolegům premiéra
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vladimír Kremlík
reklama

„Všechny ty hadry, onuce, ponravy, poskoci, otroci kolem AB na případu Kremlík úplně krystalicky/elasticky mohou vidět, jak to pro ně může kdykoli skončit. Bez místa, bez peněz, bez holky, bez přátel, bez důstojnosti. Brutální dehonestace a kriminalizace v AB tisku je samozřejmostí. Tak, holky, kluci, kdo je další na řadě?“ poznamenal na svém facebookovém profilu ekonomický publicista Mirek Motejlek.

I když už není ministrem, zájem o exministra dopravy Vladimíra Kremlíka (ANO) totiž neutichá. Server DeníkN.cz o něm napsal v souvislosti s nákupem bytu na pražském Strahově. Kremlík si na něj půjčil od rodičů, kde ti 8,6 milionu vzali, neví. Kremlík pak přidal i své vyjádření na Facebooku.

Anketa

Bojíte se koronaviru?

39%
61%
hlasovalo: 9587 lidí

Kremlík si pořídil byt na pražském Strahově za 14 milionů korun. Část financoval hypotéčním úvěrem, 8,59 milionu korun si pak prý půjčil od rodičů. Jeho matka se přitom živila jako knihovnice, otec byl v továrně. Kde tak rodiče peníze vzali, sám Kremlík neví. Tvrdí ale, že jim část peněz posílal v minulosti z příjmů ze své advokátní praxe. 

„Na kauze bývalého ministra dopravy Vladimíra Kremlíka lze skvěle ilustrovat, jak se lidem v ČR daří a že by už konečně měli přestat remcat. Na byt za 14,5 milionu korun půjčili chudému ministrovi 8,59 milionu korun jeho rodiče. Dělník a knihovnice,“ poznamenal k tomu novinář Václav Janouš. V diskuzi pak jeden z uživatelů napsal. „Ale zjevně se nedaří advokátům.“ A Janouš dodal: „Dělník. Nosič informací.“

Ministr Kremlík je podle všeho také zatížen dalšími dvěma hypotékami, kdy bankám aktuálně dluží čtyři a půl milionu korun. Když se s Deníkem N bavil o tom, kde rodiče peníze vzali, naznačil, že si rodiče část prostředků půjčili. „Kdybych to nesplácel, v podstatě by přišli o nemovitost,“ uvedl. Katastr nemovitostí však o zástavě nehovoří, což následně Kremlík rovněž potvrdil. Jeho rodiče se k celé věci vyjadřovat nechtěli. 

Podle Kremlíka pak ani není důležité, jak velkou část peněz tvoří úspory rodičů, půjčka či příjmy z advokacie. Důležité podle něj je, že půjčku má a že ji splácí. 

„Dotaz na moje majetkové poměry je zcela legitimní. Jsem dlužníkem ve vztahu k rodičům. Nejsem v této zemi určitě jediný, kdo dluží bance a zároveň rodičům. Celkově jsem v průběhu života pořizoval tři byty, všechny v Praze. Údaje o podmínkách pořízení a jejich financování jsou zapsány v katastru nemovitostí. To lze vše ověřit ve sbírce listin Katastrálního úřadu pro hlavní město Prahu. V případech, kdy byla poskytnuta hypotéka, jsem prošel schvalovacím procesem banky, tak jako každý jiný žadatel, včetně prokazování vlastních zdrojů,“ dodal pak Kremlík k celé věci na Facebooku.

Na svém facebookovém profilu se Kremlík také chlubí tím, jak se svým bráchou točí singl Říkáš. „Věnuji jej všem, kteří někoho ztratili a potřebují naději. Tedy žádné dopravní ani advokátní téma,“ poznamenal. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jo, karanténa... Najely nám do vesnice tisíce lidí z města, stěžuje si novinář. Má pro ně vzkaz

8:01 Jo, karanténa... Najely nám do vesnice tisíce lidí z města, stěžuje si novinář. Má pro ně vzkaz

Šéfkomentátor Lidových novin Petr Kamberský popsal situaci ve své malé obci, která začala být v posl…