Výběr Rady ČT: Všem stejně. Pirátům, SPD, komunistům i TOP 09, oslovil poslance Pavel Černocký

16.03.2021 11:13

V Radě ČT se v brzké době uvolní čtyři posty. Momentálně se o tato 4 křesla uchází celkem 54 kandidátů. Postupně promluví ve Sněmovně. V úterý dopoledne dostal prostor publicista a bývalý hudebník Pavel Černocký. Prozradil na sebe, že Českou televizi miluje od dětství a ČT24 sleduje téměř pořád. Má pocit, že veřejnoprávní televize věnovala až příliš mnoho prostoru koronaviru.

Výběr Rady ČT: Všem stejně. Pirátům, SPD, komunistům i TOP 09, oslovil poslance Pavel Černocký
Foto: archiv P. Černocký
Popisek: Pavel Černocký

Nejprve přednesl pětiminutovou prezentaci a pak deset minut odpovídal na dotazy poslanců. Začal tím, že se představil jako novinář. Pracoval jako parlamentní zpravodaj Českého rozhlasu a v Radiožurnálu moderoval politické debaty. Vedle toho pracoval jako komentátor pro řadu listů. V roce 1992 pak dokonce kandidoval na místo generálního ředitele veřejnoprávní televize.

Anketa

Odpustili jste Německu okupaci Československa a Protektorát Čechy a Morava?

4%
96%
hlasovalo: 23796 lidí

Jednoho dne se stal mediálním ředitelem Čedoku a po privatizaci Čedoku začal podnikat. „Snažil jsem se vydělat nějaké peníze,“ popsal svou činnost poslancům.  

Objevoval se také v ranním vysílání České televize.

V poslední době si spustil vlastní pořad na Facebooku, do kterého si zve různé hosty jako analytika Petra Robejška, bývalého policejního ředitele Stanislava Novotného nebo generála Andora Šándora.

„Já si pamatuju, jak jsme s otcem lezli na střechu a montovali anténu, takže jsem byl jedním z prvních příjemců signálu České televize. Já Českou televizi miluju od dětství,“ uvedl Černocký.

„V každé televizi se dá něco vylepšovat, ale to rozvrstvení těch kanálů mě připadá správné. Trochu jsem zklamán z toho sportovního kanálu. Ta nabídka sportovního kanálu bývala lepší,“ vyložil svůj pohled na veřejnoprávní televizi.

Pár slov pronesl i na konto ČT24.

„Já ráno vstanu, udělám si snídani, zapnu si ČT 24, pracuju a sleduju celý den, co se děje ve světě,“ konstatoval.

Mezi jeho oblíbené kanály prý patří také ČT2, kde podle jeho názoru běží skvělé filmy.

„A chtěl jsem říct, že kdybych se dostal do Rady ČT, tak bych se věnoval především politické vyváženosti. Já prostě dlouhodobě zastávám názor, že do Parlamentu byly zvolené různé strany, ta společnost je rozdělená, jsou tu dva tábory, které se nemají rády, do Parlamentu se dostaly protichůdné strany – Piráti, SPD, ANO, ODS a já bych se strašně zajímal o to, aby to bylo vyvážený. Aby nikdo nebyl preferován a nikdo nebyl ostrakizován. Aby ten prostor, který dostávají politické strany, byl úměrný těm volebním výsledkům,“ zdůraznil Černocký.

Hlídal by, aby prý přiměřený prostor dostali Piráti, SPD i komunisté a TOP 09. „Aby se měřilo každému stejně,“ zdůraznil.

Nakonec došlo i na koronavirus. Černocký prohlásil, že v ČT bylo zpravodajství o koronaviru až moc. „Ale mně tam strašně chybělo, že se neudělaly panely odborníků. To by podle mě ty lidi zajímalo víc, než že se dokola opakuje, kolik lidí leží v nemocnici,“ poznamenal publicista. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdyby to pacienti věděli, tak by byli smutní... Šmucler naložil politikům i diskutérům z internetu. Už je prý přesně zná

17:25 Kdyby to pacienti věděli, tak by byli smutní... Šmucler naložil politikům i diskutérům z internetu. Už je prý přesně zná

Prezident České stomatologické komory Roman Šmucler, vysokoškolský pedagog a mimo jiné také speciali…