Výběr spolupracovníků je hlavní problém Miloše Zemana. Už léta. Promlouvá Miroslav Grégr, který to ve vládě sledoval zblízka

11.08.2017 8:22

Páteční MF Dnes přinesla rozhovor s Miroslavem Grégrem, ministrem průmyslu ve vládě Miloše Zemana. Muž narozený v roce 1929 také sehrál velkou roli v návratu Zemana do politiky. Angažoval se třeba při vzniku občanského sdružení Přátelé Miloše Zemana. Dnes je rád, že se Zeman stal prezidentem, ale i Zeman má prý jednu velkou slabinou, která se s ním táhne léta.

Výběr spolupracovníků je hlavní problém Miloše Zemana. Už léta. Promlouvá Miroslav Grégr, který to ve vládě sledoval zblízka
Foto: Archiv MG
Popisek: Miroslav Grégr je stále v dobré kondici

Miroslav Grégr má za to, že u prezidentství Miloše Zeman převažují pozitiva nad negativy. Vždy se na Zemana díval jako na člověka, jenž dokáže věci přesně zanalyzovat a udeřit hřebíček na hlavičku. „Otázka je, jestli měl vždy šťastnou ruku ve výběru spolupracovníků. Nechci to blíž specifikovat, ale je to jeho letitý problém. Nicméně pozitiva převažují. Ať už můžu mít jakékoli názory na způsob podání věcí, je to člověk velkého formátu,“ vyjádřil svůj názor Grégr.

Zeman je svůj a podle toho také pojímá výkon prezidentské funkce. Grégr tvrdí, že bývalému premiérovi nebývalo vlastní vyjadřovat se sprostě, ale asi usoudil, že lidi potřebují trochu probrat. Hrubé vyjadřování si prý spíše žádá doba. Některé strany prý také někdy vyslovují společensky neúnosná stanoviska, ale získávají tím voliče, nad čímž Grégr jen kroutí hlavou.

Dnes už Zemana moc nevídá, možná tak jednou ročně. Neví proč tomu tak je a nechce o tom ani spekulovat.

„Je pravda, že jsem Miloši Zemanovi ještě na Vysočině, kde jsem byl častým hostem, navrhoval, aby si kolem sebe vytvořil nějaký okruh pátečníků, podobně jako měl Masaryk, který při setkáních s určitými intelektuály čerpal různé náměty. Miloš Zeman s tím tenkrát souhlasil, bohužel se to nezrealizovalo. Ale všechno zkrátka nevyjde,“ dodal Grégr.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Euro je cestou k vyšší prosperitě a stabilitě naší ekonomiky

To tvrdíte vy. Pokud ale vím, třeba v Řecku měli Euro a dostali se do velkých finančních problémů, které pak řešili ostatní státy, takže kdyby byla vaše teze správná, jak to že se Řecko dostalo do takových dluhů a hrozil krach jejich ekonomiky?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

O 150 Kč méně. V Polsku. Doufali, že si toho nevšimnete

13:21 O 150 Kč méně. V Polsku. Doufali, že si toho nevšimnete

Že se nakupovat v Polsku už nevyplatí? Možná nesouhlasí Češi, kteří si koupili kilo krůtích prsou v …