Výběr spolupracovníků je hlavní problém Miloše Zemana. Už léta. Promlouvá Miroslav Grégr, který to ve vládě sledoval zblízka

11.8.2017 8:22 dop.

Páteční MF Dnes přinesla rozhovor s Miroslavem Grégrem, ministrem průmyslu ve vládě Miloše Zemana. Muž narozený v roce 1929 také sehrál velkou roli v návratu Zemana do politiky. Angažoval se třeba při vzniku občanského sdružení Přátelé Miloše Zemana. Dnes je rád, že se Zeman stal prezidentem, ale i Zeman má prý jednu velkou slabinou, která se s ním táhne léta.

Výběr spolupracovníků je hlavní problém Miloše Zemana. Už léta. Promlouvá Miroslav Grégr, který to ve vládě sledoval zblízka
Foto: Archiv MG
Popisek: Miroslav Grégr je stále v dobré kondici

Miroslav Grégr má za to, že u prezidentství Miloše Zeman převažují pozitiva nad negativy. Vždy se na Zemana díval jako na člověka, jenž dokáže věci přesně zanalyzovat a udeřit hřebíček na hlavičku. „Otázka je, jestli měl vždy šťastnou ruku ve výběru spolupracovníků. Nechci to blíž specifikovat, ale je to jeho letitý problém. Nicméně pozitiva převažují. Ať už můžu mít jakékoli názory na způsob podání věcí, je to člověk velkého formátu,“ vyjádřil svůj názor Grégr.

Zeman je svůj a podle toho také pojímá výkon prezidentské funkce. Grégr tvrdí, že bývalému premiérovi nebývalo vlastní vyjadřovat se sprostě, ale asi usoudil, že lidi potřebují trochu probrat. Hrubé vyjadřování si prý spíše žádá doba. Některé strany prý také někdy vyslovují společensky neúnosná stanoviska, ale získávají tím voliče, nad čímž Grégr jen kroutí hlavou.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Dnes už Zemana moc nevídá, možná tak jednou ročně. Neví proč tomu tak je a nechce o tom ani spekulovat.

„Je pravda, že jsem Miloši Zemanovi ještě na Vysočině, kde jsem byl častým hostem, navrhoval, aby si kolem sebe vytvořil nějaký okruh pátečníků, podobně jako měl Masaryk, který při setkáních s určitými intelektuály čerpal různé náměty. Miloš Zeman s tím tenkrát souhlasil, bohužel se to nezrealizovalo. Ale všechno zkrátka nevyjde,“ dodal Grégr.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Chcete být prezidentem

Zajímalo by mě, jak hodnotíte stávající vládu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tohle VIDEO si ODS platí, abyste ho viděli. „Hodnoty, pomoc Ukrajině, mezinárodní uznání…“

19:25 Tohle VIDEO si ODS platí, abyste ho viděli. „Hodnoty, pomoc Ukrajině, mezinárodní uznání…“

Premiér Petr Fiala (ODS) ve svém sponzorovaném příspěvku na sociální síti chválí občany, jakým způso…