Výbor nedal doporučení k návrhu SPD zvýšit odpovědnost úředníků

06.06.2018 15:12 | Zprávy

Sněmovní rozpočtový výbor dnes nepřijal usnesení k návrhu poslanců SPD, který má zvýšit odpovědnost zástupců státu za svěřený majetek. V novele zákona o majetku ČR navrhli, aby úředníci svěřený majetek spravovali s péčí řádného hospodáře, napsala ČTK.

Výbor nedal doporučení k návrhu SPD zvýšit odpovědnost úředníků
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Tomio Okamura v pořadu Horké téma

Pro kladné stanovisko, které by doporučilo Sněmovně návrh schválit, hlasoval jediný člen výboru, Jan Hrnčíř ze SPD. Ostatní poslanci se zdrželi. Vláda s návrhem již dříve vyslovila nesouhlas.

Zástupce předkladatelů a předseda SPD Tomio Okamura v prvním čtení řekl, že tato problematika je již legislativně upravena, podle něj však málo viditelným a nejednoznačným způsobem, který dává mnoho prostoru ke spekulacím a neefektivitě při vymáhání náhrady škody. Na nutnost upřesnění navrhované povinnosti ukazuje podle Okamury řada kauz z minulosti, které řeší Nejvyšší kontrolní úřad nebo policie a u nichž nebyla možnost určit odpovědnost jednotlivých osob.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Šlo podle vás o jasný komplot Blažka již od počátku?

Aspoň podle toho, na co v tomto článku poukazujete, jestli to je teda pravda, tak o co jiného šlo? A stačí podle vás to, že Blažek rezignoval? Není už toto protizákonné? https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Kordova-Marvanova-Ministerstvo-zatajilo-dulezity-dukaz-775472

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fialu a spol. podporují podivné proukrajinské účty

9:24 Fialu a spol. podporují podivné proukrajinské účty

„Danuše, naprosto souhlasím.“ „Děkuji, Petře.“ „Výborně, Mariane.“ Na sociálních sítích začaly vládn…