Vyčůránkovství. Rozčílený výstup Pirátů kvůli Čapáku

13.09.2019 14:45

K zastavení trestního stíhání předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) se vyjádřili také pirátští poslanci v čele s předsedou Pirátské strany Ivanem Bartošem a předsedou poslaneckého klubu strany Jakubem Michálkem. Bartoš před kamerami veřejnoprávní televize zdůraznil, že z pohledu běžného člověka nešlo v kauze firmy Čapí hnízdo o nic jiného než o „vyčůránkovství“.

Vyčůránkovství. Rozčílený výstup Pirátů kvůli Čapáku
Foto: Pirátská strana
Popisek: Jakub Michálek

„Já jsem chtěl připomenout, že na základě výzvy Regionálního operačního programu (ROP) Střední Čechy byla společnost Čapí hnízdo vyzvána k vrácení 50 milionů korun kvůli porušení dotačních podmínek a ta společnost ty peníze vrátila,“ začal zostra Michálek. „A nyní tady máme aktuálně na stole rozhodnutí, které říká, že se vlastně nic nestalo a že Čapí hnízdo je nezávislá firma,“ kroutil hlavou pirátský poslanec.

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek

  • Piráti
  • Pusťte nás na ně, porveme se za vás!
  • poslanec

Michálek zdůraznil, že on a jeho kolegové mají jiný právní názor než pan Šaroch a trvají na tom, že Čapí hnízdo není nezávislá firma, což dokládá už prověřování vrácené dotace Evropským úřadem pro boj proti podvodům (OLAF). Pokud OLAF dospěl k nějakému závěru, české státní zastupitelství by tento názor mělo vzít v potaz.

Pokud má český státní zástupce jiný názor než OLAF, je to podle Michálka v pořádku, ale musí tento názor pečlivě vysvětlit. Měl by podat vysvětlení, „které nám řekne, že firma Čapí hnízdo byla nezávislá malá firma. To je zkrátka blbost a když to budou státní zástupci opakovat a budou tím zdůvodňovat zastavení trestního stíhání premiéra, tak samozřejmě tím nikoho nepřesvědčí,“ nebral si servítky Michálek.

Poté rázně odmítl slova Jaroslava Faltýnka, že šlo o vykonstruovanou kauzu, kterou mohou mít na svědomí političtí konkurenti hnutí ANO. „Nebyli to političtí protivníci, kdo podával žádost o dotaci a kdo vyváděl firmu Čapí hnízdo z holdingu Agrofert. Takže je to jen další pohádka pro konspirační teoretiky,“ podotkl Michálek.

Bartoš dal svému kolegovi za pravdu. A ještě přitvrdil.

„Když se na to podíváte z pohledu běžného člověka, tak nešlo o nic jiného, než o vyčůránkovství, když použiju toto slovo, s prominutím, jak dosáhnout na tu padesátimilionovou dotaci pro farmu Čapí hnízdo,“ vypálil bez okolků šéf Pirátů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Láďa Vízek rozstřelil Piráty. Natvrdo v TV, až se přidali i další

20:50 Láďa Vízek rozstřelil Piráty. Natvrdo v TV, až se přidali i další

„V zájmu záchrany planety jsme se dobrovolně rozhodli snížit životní úroveň naší země,“ podoktl publ…