Vydělal miliardy a zbyde po něm bída, je to hnus. Okamura se pustil do Bakaly

19.09.2013 12:42 | Zprávy

Předseda Úsvitu přímé demokracie a senátor Tomio Okamura se pustil do miliardáře Zdeňka Bakaly. Ten by měl horníkům finančně pomoci, protože po celou dobu na dolech vydělával miliardy a věděl, že je jednou bude muset zavřít. Privatizaci OKD pak Okamura označil za loupež.

Vydělal miliardy a zbyde po něm bída, je to hnus. Okamura se pustil do Bakaly
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Tomio Okamura

„Privatizaci 46% podílu státu v OKD v roce 2004 za 4,1 mld. Kč považuji za loupež posvěcenou státem,“ tvrdí a dodává, že podle auditu renomované firmy Ernst&Young měly být akcie prodány šestinásobně dráž. „Zdeněk Bakala vydělal na OKD zatím 67 mld. Kč.,“ připomíná.

Loupeže se účastnili Sobotka, Gross i ODS

Kdo za touto loupeží stojí, je jasné. „Na této loupeži se podílela minulá garnitura ODS a ČSSD včetně Stanislava Grosse a dnešního předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky.“ A pokračuje: „Bohužel, vzhledem k dírám v zákoně nebude možné je potrestat za prokazatelně miliardové škody, které tito kumpáni státu a nám všem způsobili.“

Celý článek ZDE

Okamura soudí, že Bakala by se měl finančně podílet na sanaci podniku a dočasném zajištění horníků. „Pan Bakala, který na regionu takto zbohatl, by měl věnovat alespoň jednu ze svých mnoha miliard pro postižené horníky, aby měli možnost se o sebe a své rodiny alespoň v začátcích postarat. Teď to je tak, že pan Bakala a spol. z regionu vytáhli řádově miliardy korun a zbyde po nich bída. To je hnus,“ zlobí se senátor.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: lze

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

podáte rezignaci pane ministře Rakušane

Pane ministře obhajujete neobhajitelné. Po skutečnostech, které se veřejnost dozvěděla prostřednictvím MF dnes je na místě vaše rezignace. To, že policisté přišli na fakultu a šli jen do prvního patra, dál je to nezajímalo, i když už měli povědomost o tom, že hledaný je vrah, a ten se skutečně nachá...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Na podzim selže ofenzíva Ukrajiny. Zelenskyj padne a bude konec. Nový odhad

7:53 Na podzim selže ofenzíva Ukrajiny. Zelenskyj padne a bude konec. Nový odhad

Začínají se objevovat indicie ohledně konce konfliktu na Ukrajině. Putin dle svých slov věří, že na …