Vyhazujete za reklamu! zlobí se na Starosty opozičník. To by bylo křiku, přidává údaj

05.08.2020 13:31

Zastupitel Libereckého kraje Stanislav Mackovík (KSČM) se na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz obul do Starostů a nezávislých. Podle jeho slov si Starostové za veřejné peníze kupují popularitu a média o jejich neúspěších mlčí.

Vyhazujete za reklamu! zlobí se na Starosty opozičník. To by bylo křiku, přidává údaj
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Stanislav Mackovík
reklama

„Starostové pro Liberecký kraj (SLK) z veřejného rozpočtu utrácí desítky milionů na reklamu kraje. V době, kdy současný hejtman Martin Půta seděl v opozici jako krajský zastupitel, tak sám vyčítal tehdejšímu vedení kraje výdaje na propagaci. Tehdy říkal: ‚Nevím, proč by měl kraj dávat tolik peněz na svou propagaci. Dokázal bych si představit částku menší‘,“ popisuje Mackovík.

Anketa

Podporujete zestátnění exekutorů dle návrhu SPD Tomia Okamury?

98%
2%
hlasovalo: 11197 lidí

Podle jeho slov se však ve chvíli, kdy se Půta stal hejtmanem, začalo za reklamu utrácet ještě více. „Pokud se Půty někdo na vyhozené miliony zeptá, tak je schopen to veřejně zapírat. Nicméně – současné vedení kraje ‚vysálo‘ z veřejných peněz na svoji reklamu od roku 2013 do roku 2019 celkem 82,2 milionu korun. Jen za rok 2019 to byla částka ve výši 14,8 milionu Kč,“ uvedl Mackovík. 

Dále dodává, že současné vedení Libereckého kraje sice disponuje tiskovým oddělením v rámci úřadu – ale zároveň si najalo agenturu, která se stará o mediální obraz starostů. „Nedivme se, že mainstreamová média jsou ke starostům přítulná. Za takové peníze se negativní – respektive pravdivé články o současné práci SLK psát nikdy nebudou,“ míní Mackovík.

Téma krajské volby 2020

„Média přehlížejí i pracovní nasazení současného poslance zvoleného z řad SLK/STAN za Liberecký kraj. Poslanec Petr Pávek má účast na hlasování v poslanecké sněmovně jen na 50,6 %. Pokud by se jednalo o poslance z řad KSČM, tak by se vedla mediální štvanice, že poslanec nepracuje a nechodí do práce. Nkdo by se neohlížel na důvody jeho nepřítomnosti při hlasování. U pana Pávka však tomu dobře placená média raději nevěnují pozornost,“ upozorňuje také Mackovík.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Datový vědec pozoruje Čechy z tepla Dubaje: Hrozné! Tady je 16 bodů, řiďte se jimi, jinak vás covid zničí

22:40 Datový vědec pozoruje Čechy z tepla Dubaje: Hrozné! Tady je 16 bodů, řiďte se jimi, jinak vás covid zničí

Nejslavnější český datový vědec Petr Ludwig opustil svůj domovský New York a na první polovinu roku …