Vyhlašujeme tuto deklaraci nezávislosti! Mnohým českým osobnostem došla trpělivost s Bruselem, Berlínem, Washingtonem, Pekingem...

13.09.2018 19:08

Pravděpodobně v reakci na včerejší výrok Evropského parlamentu, který dal Evropské komisi volnou ruku k zahájení „kárného řízení" s Maďarskem, se několik českých osobností podepsalo pod manifest nazvaný „Deklarace nezávislosti České republiky". Toto všechno požadují... Autorem deklarace je Michal Malý.

Vyhlašujeme tuto deklaraci nezávislosti! Mnohým českým osobnostem došla trpělivost s Bruselem, Berlínem, Washingtonem, Pekingem...
Foto: Jonáš Kříž
Popisek: Česká vlajka na Kampě

Evropský parlament uvolnil Evropské komisi ruce k tomu, aby se podívala, co se tam děje. Europoslanci vyčítají maďarskému premiérovi Viktoru Orbánovi, že oslabuje svobodu médií, nezávislost justice a aktivity občanské společnosti. Orbán si to vykládá tak, že se Bruselu nelíbí výsledek maďarských voleb. Orbán v nich drtivě zvítězil. Tvrdí také, že Brusel je velmi nespokojen s tím, že odmítá otevřít Maďarsko migrantům.

Na krok Evropského parlamentu zareagovala celá řada lidí v Česku. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček řekl, že přišel čas jasně podpořit Maďarsko. Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl zdůraznil, že bruselské aktivity Maďary nezlomí, stejně jako ho nezlomily sovětské tanky v roce 1956. Na obranu Maďarska se postavil také Tomio Okamura (SPD) a další politici. K této skupině se přidali také signatáři petice spisovatel Benjamin Kuras, někdejší europoslanec Petr Mach (Svobodní) nebo neúspěšný prezidentský kandidát a nyní uchazeč o post senátora Jiří Hynek.

Už v preambuli deklarace nezávislosti signatáři tvrdí, že Evropu zaplavily miliony migrantů, mezi nimiž najdeme i teroristy, takže představují riziko pro starý kontinent. „Lídři Evropské unie přitom přešlapují na místě a problémy neřeší. Zato se snaží potlačit jakékoli snahy členských států použít zdravý rozum a právo na posílení vlastní bezpečnosti. České republice se za odmítnutí imigrantských kvót vyhrožovalo tvrdými sankcemi a je na ni průběžně vytvářen nátlak přerůstající v diktát. S ohledem na současnou situaci vyhlašujeme tuto deklaraci," zdůraznili autoři.

S důrazem na odkaz předků trvají na tom, že je třeba zachovat svrchovanost České republiky.  Odmítají se prý podřizovat směrnicím z Bruselu, Berlína, Washingtonu či Pekingu. Politici by podle jejich názoru měli udělat všechno proto, aby uchránili Českou republiku. Mezi opatření, která je podle signatářů třeba přijmout, patří zpřísnění podmínek pro udělení českého občanství, udělení volebního práva jen českým občanům a tak podobně.

„Odmítáme veškeré omezování naší svobody a práva. Zejména svobody slova, svobody podnikání a práva držet zbraň a práva na ochranu života, zdraví a majetku... Setrvání České republiky v Evropské unii musí být podmíněno tím, že naše rozhodování bude respektováno bez nátlaku, ultimát a vměšování do vnitřních záležitostí naší země," zdůrazňují signatáři.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To bude s*ačka! Pozvracíte se! Ovčáček a Soukup vytočili celou „kavárnu". A to ještě ani nezačali

21:39 To bude s*ačka! Pozvracíte se! Ovčáček a Soukup vytočili celou „kavárnu". A to ještě ani nezačali

Oficiální stránka televize Barrandov na svém twitteru sdílela upoutávku na premiérový díl pořadu Pol…