Vyhnali mě! Babiš o platech politiků. A jasná zpráva Hřibovi

17.05.2020 19:00

„Já jsem se ptal poslanců ve Sněmovně, zdali by nemohli být solidární. S tím mě vyhnali,“ rozčílil se ve svém týdenním shrnutí „Čau lidi“ premiér Andrej Babiš (ANO), když hovořil o zvedání platů politikům. A pokračoval s ohlédnutím na příchod dlouho očekávaného memoranda od pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti). „Dejte nám všechno v desítkách miliard zadarmo a já vám nedám skoro nic,“ nestačil se divit nad obsahem.

Vyhnali mě! Babiš o platech politiků. A jasná zpráva Hřibovi
Foto: Facebookový profil Andreje Babiše
Popisek: Premiér Andrej Babiš (ANO) se chlubí trikem od armády
reklama

Anketa

Byl by šéf ODS Petr Fiala dobrým premiérem?

3%
97%
hlasovalo: 33453 lidí
„Čau lidi, zase je neděle. Zase mám roušku, i když jsem na minulé vládě apeloval na ministra zdravotnictví (Adama Vojtěcha) a na epidemiology, že venku bychom mohli být bez roušek na tu vzdálenost dva metry, tak mě nevyslyšeli. Bude to až 25. května,“ spustil úvodem Babiš k rouškám.

Vzpomenul i na to, že byl u holiče, kde neměl nasazenou roušku. „To se omlouvám,“ padlo od něj s tím, že si to v dané situaci neuvědomil.

A pak již přešel k ekonomice. Poznačil, že ekonomické problémy přišly už v minulém roce, kdy začal propad u automobilového průmyslu. Nyní se společně s ministrem obchodu, průmyslu a dopravy sešel s exportéry a zjistil, že letošní propad v exportu bude mezi čtyřiceti až šedesáti procenty.

Vyjádřil se též k možné sanaci dluhů jižních států v rámci Evropské unie. To, aby si některé státy s rozpočtově nezodpovědnou minulostí půjčovaly ze společných evropských peněz, označil za „velký problém“. Upozornil, že se jedná především o státy eurozóny. Nechápe, proč bychom měli garantovat naše prostředky za tyto státy. „Ve finále to budou garantovat daňoví poplatníci,“ upozornil s tím, že se jedná o „naše peníze“.

Naznačil i nutnost pokračovat v modernizaci armády. „Armáda nám vždy pomohla,“ podotkl a ukázal své triko s armádní tematikou.

Shrnoval, že se nakoupily nové armádní vrtulníky, letouny či radary z Izraele. A také pistole. Právě z nákupu pistolí má i dosti hutnou historku. „Já jsem si tam vyzkoušel tu pistoli P-10 a kritizovali mě, že jsem měl prst na spoušti,“ vzpomenul na ohlasy, které sklidil za své zacházení s pistolí od České zbrojovky.

Na to spustil se slovy k pražskému primátorovi Zdeňku Hřibovi (Piráti). Ten mu na jednání na počátku prosince loňského roku slíbil, že mu zašle memorandum. Přišlo však až v pátek. Navíc se vše dozvěděl první od ČTK. „Ten návrh primátora je stejný. Dejte nám všechno v desítkách miliard zadarmo a já vám nedám skoro nic. Přitom Praha má na účtech ke konci roku 80 miliard!“ rozčílil se.

A posledním tématem byly platy politiků. Ty jej také nenechaly chladným a stěžoval si, že jsou navázány na platy policistů a soudců. „Je to potřeba oddělit,“ řekl rázně a pokračoval. „Já jsem se ptal poslanců ve Sněmovně, zdali by nemohli být solidární. S tím mě vyhnali,“ vylíčil, jak skončila diskuse ohledně zvedání platů politikům.


Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

16:06 A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

„Zřejmě jeho jediný program je Antipirát. Z tohoto pohledu to ukazuje, že spíše úplně rezignoval na …