Vyhostit Miloše Zemana. Vysublimuje. Umělci Hrušínský, Hřebejk a Mádl komentují Vrbětice

18.04.2021 14:24

Poté, co premiér Andrej Babiš (ANO) spolu s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) včera oznámili, že do výbuchů v muničním areálu ve Vrběticích byly podle zjištění českých bezpečnostních složek zapojeni příslušníci ruské tajné služby, se ozvali mimo jiné i herec Jan Hrušínský a režisér Jan Hřebejk.

Vyhostit Miloše Zemana. Vysublimuje. Umělci Hrušínský, Hřebejk a Mádl komentují Vrbětice
Foto: repro FB, tan
Popisek: Jan Hrušínský
reklama

„Nebylo by rozumnější vyhostit z Pražského hradu Miloše Zemana a všechny, kteří mu v jeho proruské a pročínské činnosti pomáhají? 18 vyhoštěných ruských špiónů? Teď je přece šance snížit počet zaměstnanců ruské ambasády z neuvěřitelných 140 – na obvyklých 20 osob. A i to je v případě Ruska moc – po tom všem, co nám Rusové v minulosti provedli a dodnes provádějí. V době, kdy Rusové páchali v ČR teroristický útok ve Vrběticích, strašil Zeman české důchodce terorismem imigrantů ze Sýrie a Afriky a napadal české tajné bezpečnostní služby. Kolik Čechů asi muselo ruským teroristům při tak rozsáhlém výbuchu – při kterém umírali jiní Češi – pomáhat? Co na to Havlíček s Rosatomem? Co Dukovany? Co Sputnik? Budeme si s nepřátelským Ruskem dál zahrávat? Aeronet, Parlamentní listy a Sputnik tady klidně necháme řádit dál?...“ napsal po událostech, které v uplynulých hodinách vypluly na povrch, herec Jan Hrušínský.

„A máme tu další teroristickej útok na našem území! Nejdřív to byl fanoušek SPD, kterej chtěl vykolejit vlak, a teď Rusko. Ještě že tu máme ty vyholený kluky ze samozvaný domobrany, co nás tehdy uchránili před útokem 40 sirotků ze Sýrie,“ uvedl režisér a herec Jiří Mádl.

„Nejlepší reakcí prezidenta republiky na vzniklou situaci by bylo jeho vysublimování,“ podotkl k současnému politickému vývoji režisér Jan Hřebejk.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soukromé byty dejte těm, co je potřebují! Mladík z Prahy řešil bydlení. A má nápad

21:29 Soukromé byty dejte těm, co je potřebují! Mladík z Prahy řešil bydlení. A má nápad

Český rozhlas pátral po tom, jak se mladým lidem shání vlastní bydlení. „Je to hrozně nespravedlivý,…