Vyhrocená diskuse v ČSSD: Jde o „koryto“. Nahlédněte

20.12.2017 9:34

Bývalý poslanec ČSSD Antonín Seďa se na svém facebookovém profilu vyjádřil k profesní budoucnosti bývalého poslance za sociální demokracii Jeronýma Tejce. A rozhořela se bouřlivá diskuze.

Vyhrocená diskuse v ČSSD: Jde o „koryto“. Nahlédněte
Foto: archiv A. Seďa
Popisek: Bývalý poslanec Antonín Seďa (ČSSD)

„Jeroným Tejc po odchodu z ČSSD se stane politickým náměstkem u ministra Pelikána. A to politickým náměstkem za prezidenta Miloše Zemana. Lánský kruh se uzavřel,“ poznamenal Seďa. 

„Jeroným mě osobně zklamal. Nebo vlastně po odchodu ze sociální demokracie nezklamal. Dalo se čekat, že se takto někde objeví,“ poznamenala následně v diskuzi rovněž sociální demokratka Alena Gajdůšková. 

„A co měl dělat když jej ČSSD nechtěla?“ zareagoval na její slova zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček. 

A své řekl i exministr vnitra Martin Pecina. Alenko, dělat náměstka není úplná legrace. To, že se bude Jeroným živit docela tvrdou a odpovědnou prací bych mu asi zazlívat neuměl. A že odešel? Promiň, ale vždyť ho Sobotkovo vedení vyprovodilo ze Sněmovny. Po tolika letech nebyl na kandidátce. Stejně jako Zimola. Nedivím se, že odešel ze strany. Jako mnozí jiní neviděl žádné vyvození odpovědnosti těch, kteří způsobili ten brutální propad...“ poznamenal. 

„Osobně mě mrzel odchod Jeronýma z řad ČSSD a docela jsem jej nechápal. Ale myslím si, že se opět rozehrává nějaká divná politická hra, která ohrožuje samu podstatu bytí či nebytí sociální demokracie. A já k tomu nebudu nečinně přihlížet,“ dodal pak ještě Seďa.

A nechyběla ani slova Michala Haška, bývalého jihomoravského hejtmana a rovněž jednoho z účastníků lánské schůzky. „Tondo, Jeroným je od konce listopadu nestraník. Snad se oba shodneme, že je jako bývalý šéf UPV také legislativní odborník a zná perfektně parlamentní procedury i zákulisí. Jak jsi přišel na to, že je naměstkem za ‚prezidenta‘? Náš bývalý kolega poslanec Robin Böhnisch je v této tvé logice po vítězství ve výběrovém řízení na šéfa KRNAP, které dělal vicepremiér za ANO Brabec, co? A ‚pan Evropa‘ tedy člen ČSSD v pozici tajemníka pro evropské záležitosti při Úřadu vlády sloužící vládě A. Babiše je co???“ zeptal se Hašek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš udeřil na televizi. Zprudka. Tanky, Zeman, Zaorálek, všechno špatně

20:52 Babiš udeřil na televizi. Zprudka. Tanky, Zeman, Zaorálek, všechno špatně

Premiér Andrej Babiš (ANO) se ve svém týdenním facebookovém hlášení „Čau lidi“, s nímž obohacuje veř…