Vyjmenujte mi naše europoslance, vždyť je nikdo nezná, rýpal Okamura v debatě předsedů. Filip pak učinil přiznání...

23.04.2014 22:56 | Zprávy

Měla by Česká republika zůstat v Evropské unii? Předsedové parlamentních stran se v ČT shodli, že ano. Jediný Vojtěch Filip (KSČM) přiznal, že ale při samotném vstupu hlasoval proti. Vadí mu totiž i nyní, že některé dobré snahy Unie akorát dusí byrokracie.

Vyjmenujte mi naše europoslance, vždyť je nikdo nezná, rýpal Okamura v debatě předsedů. Filip pak učinil přiznání...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU

„Já jsem hlasoval před deseti lety pro vstup do Evropské unie a nelituji toho,“ řekl ve speciálním pořadu Deset let v EU Bohuslav Sobotka (ČSSD). Pro vstup byli i ostatní předsedové parlamentních stran. Pouze Petr Fiala (ODS) řekl, že kdyby se o vstupu hlasovalo dnes, dlouze by nad tím přemýšlel. Vojtěch Filip (KSČM) jako jediný přiznal, že už před deseti lety hlasoval proti.

Česká republika ale tak jako tak v Unii už je – a v pořadu se diskutovalo o její pozici či problémech. Podle Andreje Babiše (ANO) Česko dostatečně nevyužilo unijního potenciálu. Například v době předsednictví u nás padla vláda, a navíc jsme se „proslavili“ kauzou ProMoPro.

Celkově se také podle něj chybně vykládá role EU a špatně se lidem vysvětlují její pozitiva. „Dostali jsme víc peněz, než jsme odevzdali,“ uvedl Babiš. „Evropská unie nám umožnila profitovat a my jsme toho nevyužili,“ dodal a ukázal na eurofondy, zde jsme totiž nejhorší v čerpání v Evropě. Další chybu vidí předseda hnutí ANO v tom, že Česko má v Bruselu velice málo úředníků. „Místo, aby se naši lidé hlásili za naše úředníky do Bruselu, tak jsme dělali kampaň, jak to osladíme Evropě,“ nechápal Babiš. Jistá negativa ale na Unii také vidí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan

MUDr. Vladimír Zlínský byl položen dotaz

Tvrdíte, že je třeba vychovat, vycvičit a vyzbrojit obranyschopné a ochotné obyvatelstvo

Jak toho chcete docílit? Měla by být podle vás opět povinná povinná vojna? Nebo jak chcete motivovat lidi, aby vstupovali do armády nebo do aktivních záloh? A k tomu vyzbrojování, to přeci vláda dělá a vy ji za to kritizujete a s navyšováním výdajů na obranu nesouhlasíte, takže neprotiřečíte si teď?...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nešťastný den Nerudové. „Poučení“ hned po dvou tweetech

21:37 Nešťastný den Nerudové. „Poučení“ hned po dvou tweetech

Dva příspěvky publikovala europoslankyně Danuše Nerudová během posledních hodin na sociální sítě. V …