Vyklidíte Lidový dům uprchlíkům? Poslanec ČSSD odpověděl čtenáři

25.09.2015 21:58

Poslanec Antonín Seďa (ČSSD) odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Vyjadřoval se k otázce, zda sociální demokracie vyklidí své sídlo – Lidový dům – a přenechá ho uprchlíkům, když ministr Jiří Dienstbier z téže strany prohlašuje, že Česko zvládne pomoci i patnácti tisícům uprchlíků. Antonín Seďa napsal, co si o takovémto postoji myslí.

Vyklidíte Lidový dům uprchlíkům? Poslanec ČSSD odpověděl čtenáři
Foto: Daniela Černá
Popisek: Antonín Seďa, poslanec ČSSD

„Uvolníte Lidový dům v Praze pro uprchlíky? Přece se nenecháte zahanbit Merkelovou. Jak to ‚řádění‘ Dienstbiera hodnotíte Vy a další bossové ČSSD. Dá vám na to prachy Babiš, nebo to zatáhnou Vaši ministři z důchodových, sociálních a zdravotních fondů?“ ptal se rozčíleně čtenář Radek Plášek člena dolní komory Parlamentu.

Seďa dává jasně najevo, že v otázkách uprchlické krize s ministrem Dienstbierem nesouhlasí, a to i navzdory tomu, že jsou členy téže strany. Prohlašuje dokonce, že některá ministrova vyjádření odporují zdravému rozumu, protože nahrávají nelegálním migrantům.

Další odpovědi poslance najdete zde

Zaprvé mám na azylovou politiku a řešení migrace jiný názor a nesouhlasím s jeho návrhy. Zadruhé nejsem to já, kdo podporuje povinné kvóty či přistěhovalectví. Prozatím není situace v naší zemi vážná, takže vystěhovávat Lidový dům nemusíme. Ale vážně, přestože jsem s ministrem Dienstbierem v jedné politické straně, na otázky bezpečnosti a migrace máme odlišné názory,“ konstatoval poslanec s tím, že by se Dienstbier měl starat spíše o lidská práva českých občanů. Životní situace některých našich spoluobčanů je totiž skutečně neradostná. Tak to alespoň vidí Seďa.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala a Pekarová střílejí mimo? Pikora se podíval na novou zbraň SPOLU, výsledek zklame

17:46 Fiala a Pekarová střílejí mimo? Pikora se podíval na novou zbraň SPOLU, výsledek zklame

Koalice SPOLU se ve své aktuální předvolební propagaci soustředila na zvyšování cen. Tvrdí, že za to…