Výkon Václava Moravce na ČT: Co vám možná uniklo a měli byste to vědět...

05.09.2017 10:08

Nestranná a vyvážená debata nebo předvolební agitka ve prospěch vládní ČSSD? Nedělní Otázky Václava Moravce divákům nabídly celou přehlídku politiků sociální demokracie. Největším paradoxem bylo, že exministryně školství Valachová debatovala se svým náměstkem, rovněž členem ČSSD.

Výkon Václava Moravce na ČT: Co vám možná uniklo a měli byste to vědět...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Moderátor OVM Václav Moravec
reklama

Obecným pravidlem při pořádání politických debat je, aby složení hostů bylo vyvážené. Těžko tak proti sobě mohou vystoupit dva lidé z téže politické strany a dokonce nedávní nebližší spolupracovníci. Přesto se to stalo. Nevěříte? Stačí se podívat na záznam nedělních Otázek Václava Moravce.

V druhé části pořadu se „střetla“ exministryně školství Kateřina Valachová z ČSSD s náměstkem ministra školství Petrem Pavlíkem, rovněž z ČSSD. Ten byl náměstkem už za jejího působení v čele resortu a před tím Valachové dělal šéfa poradců.

Jak je patrné z veřejně dostupných zdrojů, Petr Pavlík coby náměstek ministra školství není jen řadovým členem ČSSD, je dokonce předsedou školské odborné komise přímo v Lidovém domě. Pavlík je také místopředsedou ČSSD na Praze 6.

Anketa

Kdo by měl být německým kancléřem?

hlasovalo: 7647 lidí

Vedle Valachové a jejího náměstka sice v pořadu vystoupili ještě senátor za TOP 09 Růžička a rektor Univerzity Karlovy Zima, paradox diskusního „střetu“ dvou významných politiků ČSSD to ovšem nijak nezmenšuje.

Kateřina Valachová je ke všemu dvojkou na kandidátce sociální demokracie ve sněmovních volbách v rámci Středočeského kraje. V první části Otázek Václava Moravce zase vystoupila Michaela Marksová, ministryně práce a sociálních věcí a lídr kandidátky ČSSD v Libereckém kraji. Celkem tři politici sociální demokracie v rámci jednoho pořadu. Ze všech Moravcových hostů dva kandidují za měsíc a půl ve sněmovních volbách a to za ČSSD.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

16:04 Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

„Myslím, že kauza Kroupa překryla kauzu Vrbětice a udělala z ní kameňák. A to ještě fandím všem Kame…