Vymeťte kostlivce z Ministerstva životního prostředí, vyzývá komunistka Konečná

25.01.2014 21:57

Poslankyně komunistické strany Kateřina Konečná vyzývá nastupující vládu k tomu, aby vymetla kostlivce, kteří se nahromadili na Ministerstvu životního prostředí. Ačkoli je toto ministerstvo podle ní spíše trpěným resortem, může prý pozitivně ovlivnit život každého občana České republiky. Nový kabinet by tak neměl přehlížet problémy, ale měl by jim čelit.

Vymeťte kostlivce z Ministerstva životního prostředí, vyzývá komunistka Konečná
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kateřina Konečná
reklama

„Ministerstvo životního prostředí bylo pro minulé vlády spíše trpěným resortem a je faktem, že sami ministři, kteří byli v čele tohoto resortu, se velmi často nechávali zahnat do kouta," domnívá se Kateřina Konečná.

Celé vyjádření Kateřiny Konečné najdete ZDE.

Přitom se podle ní jedná o ministerstvo, kterým nejen protekly desítky miliard korun z evropských fondů, ale které může pozitivně ovlivnit život každého občana naší země. „Moc bych si přála, aby nová vláda nejen vymetla 'kostlivce', kteří se nám tam nahromadili, ale především začala pracovat a řešit problémy, které trápí resort životního prostředí posledních několik let," uvedla poslankyně.

Ing. Kateřina Konečná

  • KSČM
  • Jsem poslankyně - díky Vám, pro Vás, s Vámi
  • europoslankyně

Podle Konečné nebude mít nový ministr jednoduchý úkol. A to především proto, že Ministerstvu životního prostředí chybí jakýkoli legislativní plán. „Stejně tak, když se podíváme do většiny zákonů z dílny ministerstva, zjistíme, že i když máme alespoň zákon, ministerstvo k tomu zákonu nemá vydánu většinu vyhlášek či nařízení, jak jej naplňovat," kritizuje politička.

Personální zemětřesení nic neřeší

Řešením ale není pouze personální výměna na klíčových postech. „Situace na ministerstvu, ze kterého odešla řada špičkových odborníků a nahradili je lidé většinou se správnou stranickou knížkou, se jistě nedá změnit během pár dnů. Varováním pro budoucího ministra by mělo být především to, aby nedělal stejné chyby a aby se poučil a poslouchal," konstatuje Konečná.

„Nevím, zda je vhodné dělat personální zemětřesení a myslet si, že vše se vyřeší výměnou lidí, ale vím, že pokud se novému ministrovi podaří nastavit normální komunikaci a ihned po svém jmenování začne řešit resty svých předchůdců, pomůže to všem z nás, kteří v České republice žijeme," uzavírá poslankyně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen náhoda. Nemuselo to být Česko, zní z Ruska

6:00 Jen náhoda. Nemuselo to být Česko, zní z Ruska

Podle známého ruského novináře Fjodora Lukjanova jsou události v Česku součástí nové studené války, …