Vypli mu mozek! Laudát se rozohnil nad slovy Zemana a nebyl sám. Jde o dnešní projev ve Sněmovně

23.10.2019 20:44

Politolog Lukáš Jelínek na svém Facebooku upozornil na velké totožnosti v projevech, které prezident Miloš Zeman přednášel před Poslaneckou sněmovnou během schvalování letošního rozpočtu vloni a dnešního lobbování za rozpočet na příští rok. Téměř stejný projev, ve kterém Zeman chválí ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD) za zrušení Fondu dalšího vzdělávání, již pronesl nyní potřetí. „Kde udělali doktoři z Vojenské nemocnice chybu?“ smějí se lidé na sociálních sítích. „Asi mu zapnuli na nějaký čas pohybové ústrojí, ale vypnuli mozek,“ pobavil se ostře s poukazem na nedávný prezidentův „rekondiční pobyt“ ve zdravotnickém zařízení bývalý poslanec a předseda pražské organizace TOP 09 František Laudát.

Vypli mu mozek! Laudát se rozohnil nad slovy Zemana a nebyl sám. Jde o dnešní projev ve Sněmovně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman při svém projevu ve sněmovně
reklama

Anketa

Je dobře, že Zeman vyznamená exprezidenta Václava Klause?

28%
72%
hlasovalo: 15162 lidí
Lukáš Jelínek Zemanovy projevy v Poslanecké sněmovně postavil proti sobě a podotkl: „Hledejte rozdíly.“ A rozdílů v prezidentových projevech opravdu není mnoho.

„Chtěl bych ocenit, že paní ministryně Maláčová učinila první dobrý krok, a sice tím, že zrušila Fond dalšího vzdělávání se šesti sty padesáti zaměstnanci. Nevím, kolegové, kdo z vás kdy o tomto fondu něco slyšel, já tedy ne. Možná že je to typicky parkinsonovská instituce, která se živí sama sebou,“ uvedl Zeman ve svém projevu ve Sněmovně roku 2018.

A nyní se po roce prezident vyjádřil k úplně stejnému kroku Maláčové znovu. A opět ji chválil. „Chtěl bych ocenit paní ministryni Maláčovou, která zrušila Fond dalšího vzdělávání, který měl 600 zaměstnanců,“ sdělil ve středu prezident poslancům.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Takže těchto 600 zaměstnanců se může uplatnit v soukromém sektoru. Zlí jazykové sice říkají, paní ministryně, že jste je vzala zpátky, ale při naší minulé schůzce jsem si potvrdil, že tomu tak není,“ pokračoval prezident a posteskl si, „kéž by se fondy dalšího vzdělávání podařilo zrušit i v dalších resortech“.

Následně opět došlo na otázku Zemana: „Kdo z vás o tom slyšel?“ A došlo i na téměř totožné dokončení celé myšlenky. „Typicky parkinsonovská instituce, která se živí sama ze sebe, nu 600 lidí, to je opravdu hodně.“

O tomto fondu je od hlavy státu slyšet velmi často, věnoval se mu i Zemanův projev letos v září na jednání vlády.

„Já bych chtěl pochválit paní ministryni Maláčovou, protože jsem se dočetl, že zrušila Fond dalšího vzdělávání, který měl šest set padesát zaměstnanců. A nikdo pořádně nevěděl, co ti lidé dělají. Nechci vás podezřívat, že ve svých resortech máte podobné příspěvkové organizace, jejichž řekněme náplň práce je poněkud nejasná. Takže ať si ty resorty ty peníze nechají, ať je dají na dobré platy těm úředníkům, kteří zůstanou, ale ať osekají proboha ty, kteří jsou zbyteční. A samozřejmě že soukromý sektor po nich radostně sáhne,“ zaznělo tehdy.

To, že Zeman přednesl již potřetí téměř totožný projev, vyvolalo rozruch i v následné diskusi pod Jelínkových srovnáním.

Fotogalerie: - Zeman podpořil rozpočet

Pokračuje schůze Sněmovny. Poslanci se budou v úvo...
Pokračuje schůze Sněmovny. Poslanci se budou v úvo...
Alena Schillerová, místopředsedkyně vlády a minist...
Vojtěch Pikal
Kateřina Valachová
Pokračuje schůze Sněmovny. Poslanci se budou v úvo...

„Kdo má vymýšlet pořád nové projevy? A taky proč, když se ten minulý tak líbil,“ píše s jistou dávkou sarkasmu uživatelka Frantová Libuše.

A následovala i otázka uživatele Vladimíra Schánělce, jenž si kopl do prezidenta s otázkou: „Kde udělali doktoři z vojenské nemocnice chybu?“ Právě ve střešovické vojenské nemocnici byl Zeman během víkendu hospitalizován z důvodu jeho „rekondičního pobytu“.

Tento posměšek si následně nenechal ujít bývalý poslanec a předseda pražské organizace TOP 09 František Laudát a ostře odvětil. „Asi mu zapnuli na nějaký čas pohybové ústrojí, ale vypnuli mozek. Jinak si to nelze vysvětlit,“ strefil se ostře do prezidenta.

Ing. František Laudát

  • Předseda Klubu angažovaných nestraníků (KAN)

Miloš Zeman dnes do Poslanecké sněmovny přišel podpořit rozpočet na příští rok. Stát by měl podle tohoto rozpočtu, stejně jako letos, hospodařit se schváleným schodkem 40 miliard korun. Prezident mimo jiného taktéž slíbil, že pokud Sněmovna rozpočet schválí, podepíše ho.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ta verbež nás zničila. Kašle, prská, chlastá. Blatný, přijeď! „Covid-díra“ Česka, kterou Praha nezná

19:22 Ta verbež nás zničila. Kašle, prská, chlastá. Blatný, přijeď! „Covid-díra“ Česka, kterou Praha nezná

REPORTÁŽ Jak poznáte Ukrajince, Moldavana či Rumuna? Kašle a prská kolem sebe, hadřík v podobě někol…