Vyšetřování: Vladimir Putin nařídil vraždu

21. 1. 2016 13:30

Jen stěží uvěřitelná informace dorazila od britského soudu. Vraždu bývalého ruského agenta Alexandra Litviněnka, který před devíti lety zemřel na otravu poloniem, měl pravděpodobně schválit samotný ruský prezident Vladimir Putin. Vraždu měli vykonat dva ruští agenti na rozkaz ruské kontrarozvědky FSB. Tyto závěry zveřejnil dnes právě londýnský soud.

Vyšetřování: Vladimir Putin nařídil vraždu
Foto: kremlin.ru
Popisek: Vladimir Putin, prezident Ruské federace

Podle vyšetřujícího soudce Roberta Owena byla operace FSB pravděpodobně schválena tehdejším šéfem FSB Nikolajem Patruševem i Putinem. Putin a členové jeho administrativy měli prý k zabití Litviněnka své důvody. 

Ruské ministerstvo zahraničí se proti takovéto zprávě samozřejmě ohradilo. Zpráva je prý zaujatá, zpolitizovaná a neprůhledná. Obvinění britského soudu označil za absurdní i jeden z údajných travičů. Ukazují prý na protiruský postoj a omezenost Londýna.

Vdova po Litviněnkovi Marina však vyzvala k sankcím vůči Rusku a Putinovi. Podle svých slov je velmi ráda, že slova manžela vyřčená na smrtelné posteli, kdy obvinil právě Putina, potvrdil anglický soud. 

Zpráva vyšetřujícího soudce čítá 326 stran. Opírá se o výslechy při veřejných soudních jednáních a také o tajné informace britských zpravodajských služeb.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vašek vol.3

7:54 Vašek vol.3

Zdá se, že video z Národní třídy opravdu rozvířilo debatu o odkazu 17. listopadu a kdo si ho může ná…