Vysmál se Babišovi a celníci si na něj došlápli. Ministr poznamenává...

01.07.2015 18:07

Majitel restaurace a vinotéky z Pardubic Daniel Pudil podle serveru Novinky.cz nedávno oznámil, že hodlá vyprodat Babišovy výrobky a následně obchodovat už jen se slušnými lidmi. Jenže netrvalo dlouho a přišla k němu celní kontrola, která spadá právě pod Andreje Babiše (ANO). Ministr financí se brání, že s tím nemá nic společného.

Vysmál se Babišovi a celníci si na něj došlápli. Ministr poznamenává...
Foto: Martin Šťastný
Popisek: Andrej Babiš
reklama

Daniel Pudil patří mezi ostré kritiky elektronické evidence tržeb, kterou se chystá uvést do chodu šéf státní kasy a majitel Agrofertu Andrej Babiš (ANO). V rámci vyjadřování nelibosti nad tímto nápadem se podnikatel rozhodl vyprodat Babišovo zboží a oznámil, že příště bude nakupovat jen od slušných dodavatelů.

„Týden nato přišli celníci. Chtěli vidět veškerý alkohol a chovali se trochu arogantně,“ řekl Novinkám Pudil. Když se majitel restaurace zeptal, zda přišli na udání, jeden z celníků mu to potvrdil. „Od koho konkrétně, mi ale neřekli,“ dodal.

Předchozí kontrolu absolvoval před šesti lety a je přesvědčen, že její opakování právě v této době souvisí s kritikou Andreje Babiše. Ministr to ale odmítá. Zdůrazňuje, že má pod sebou tisíce úředníků, nad nimiž nemá absolutní moc. Podle jeho názoru jde spíše o provokaci, která má ukázat, že zneužívá svou moc, ačkoli to rozhodně není pravda. „Toho pána neznám, nikdy jsem o něm neslyšel a zásadně odmítám, že bych já něco takového dělal,“ konstatoval.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Maláčová v problémech. Ještě horší čekají na Hamáčka, a nejen kvůli radovánkám na dovolené. Poprvé se začalo mluvit o pádu vlády

14:02 Maláčová v problémech. Ještě horší čekají na Hamáčka, a nejen kvůli radovánkám na dovolené. Poprvé se začalo mluvit o pádu vlády

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) má potíže. Na její ministerstvo vtrhla polic…