Vysmátý Babiš pil becherovku. Večeře, u níž nebyly kamery

05.02.2023 18:47

Andrej Babiš si začal užívat svůj „politický detox“. A podle slov internetové glosátorky, kterou na základě její tvorby pozval na večeři, mu uvolnění od stresu jde viditelně k duhu. V následujícím týdnu se expremiér chystá oznámit, zda bude dál působit ve Sněmovně, nebo se vzdá poslaneckého mandátu.

Vysmátý Babiš pil becherovku. Večeře, u níž nebyly kamery
Foto: Screen vysílání ČT24
Popisek: Andrej Babiš na tiskové konferenci po porážce v prezidentských volbách

Od druhého kola prezidentských voleb o minulém víkendu kritici Andreje Babiše řeší jeho politickou budoucnost. Zejména poté, co se po deseti letech rozhodl ukončit spolupráci Marek Prchal, tvůrce Babišových sociálních sítí, a několik dalších stabilních spolupracovníků.

Babiš sám sdělil, že si chce dát „politický detox“. Ačkoliv hned po volbách avizoval cíl hnutí ANO jednoznačně vyhrát příští sněmovní volby, v příštím týdnu chce na tiskové konferenci oznámit, jak si představuje svou vlastní pozici.

Karel Havlíček, druhý muž opozičního hnutí, v rozhovoru pro televizi Nova naznačil, že Andrej Babiš skutečně zvažuje, že se vzdá poslaneckého mandátu. Havlíček připouští, že akčnímu naturelu manažera vyhovovala spíše vládní pozice než vysedávání na sněmovních schůzích.

Babiš je podle něj ve fázi, kdy skutečně přemýšlí, co v politice dále. Ale výstupy jeho kritiků, které se ozývají od sobotních voleb, jej prý motivují spíše k tomu, aby zůstal.

Jinak ale má pocit, že volnější program po volbách jde předsedovi ANO k duhu. „Pan Babiš je bojovník, já ho znám velmi dobře, je to člověk, který se umí rychle resuscitovat a postavit rychle na nohy. Nepodceňujme lidi, kteří přišli z byznysu,“ řekl v sobotním ranním vysílání Novy.

Havlíček to vyvozuje na základě vlastní zkušenosti, s Andrejem Babišem prý o tom mluvil naposledy v pátek. Podle některých hlasů z hnutí ANO se ale předseda kloní spíše k tomu, že Poslaneckou sněmovnu skutečně opustí.

A odpočinek od politického dění Babišovi prý už po pár dnech jde k duhu. Svědčí o tom třeba výrazná tvář českého internetu Jordanka Jirásková, kterou na základě jejích rozhovorů expremiér pozval na večeři do průhonické restaurace.

Glosátorka s nadsázkou poznamenala, že si poučena hlavním mediálním proudem, který v Andreji Babišovi vidí čistokrevné zlo, chtěla prohlédnout jeho rohy a kopyto.

A pak po příchodu oknem z restaurace na parkoviště viděla, jak přichází úplně normální člověk, který se stihl ještě přede dveřmi srdečně zapovídat s několika lidmi, pak moderátorce podal ruku a mluvil s ní od počátku jako normální člověk.

„Žádné tiky ani přetvářka, na vše odpověď na první dobrou, upřímně a bezelstně. Říkám, ‚proč se neseberete a nevykašlete se tady na ty zfanatizovaný lidi? Vždyť je to nevděčná práce‘, a on že to nejde. Že tu má plno věcí rozdělaných, nemůže v tom ty lidi nechat,“ popisovala setkání.

Pak jí Andrej Babiš vyprávěl, jak zrovna řeší hospic pro jednoho pána, který umírá, ale provozovateli se zdá, že už příliš dlouho.

U toho pil becherovku s tonikem a pak k večeři víno, přitom suverénně citoval pasáže z jejího internetového rozhovoru, i když média o něm šíří, že nečte a nesleduje vůbec nic.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Bc. Markéta Gregorová byl položen dotaz

Nový nástroj, jak mluvit do evropských pravidel. Piráti spouští unikátní web

Děláte si z nás legraci? Jak vám věřit, že chcete dělat něco pro lidi? Hlasujete pro věci, které lidi ani tato vláda neschvaluje, jako například zákaz spalovacích motorů. Nebo vy jste si mezi občany ČR udělali nějaký průzkum nebo analýzu, že si zákaz aut se spalovacími motory přejí? Jednou určitě, a...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Novotný sprostě urazil senátorku Hamplovou. Mentální ho*nocuc, napsali mu

7:39 Novotný sprostě urazil senátorku Hamplovou. Mentální ho*nocuc, napsali mu

Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) se na sociální síti velmi nevybíravě pustil do senátorky Jan…