Vysočina bude mít na konci roku katastrofální zadlužení

18.06.2012 14:36

Aktuální vývoj rozpočtu Kraje Vysočina ukazuje, že kraj míří k nejvyššímu zadlužení ve své historii. Na katastrofální stav krajských financí a nekompetentní řízení kraje pod taktovkou ČSSD upozornil v sobotu v Ostravě na 6. ideové konferenci ODS na téma kraje bez dluhů Ota Benc, kandidát ODS na hejtmana Kraje Vysočina.

Vysočina bude mít na konci roku katastrofální zadlužení
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Premiér Petr Nečas v pořadu ČT Otázky Václava Moravce

"Sociální demokracie převzala v roce 2008 Kraj Vysočina s jediným úvěrem a aktivem hospodaření ve výši více než 1,5 miliardy. Hned v prvním roce svého vládnutí dokázali skončit s mínusem přes 550 miliónů a ukázali, že pod heslem „zdroje jsou“, dokážou utratit víc než vydělat,“ připomněl některé z excesů oranžového vedení kraje Ota Benc.

"ODS po volbách 2008 předala kraj, který tehdejší náš lídr a hejtman Miloš Vystrčil přirovnával k dobře zajetému mercedesu s plnou nádrží.  Dnešní mercedes je o něco starší, není havarovaný a jezdí poměrně dobře, ale v jeho nádrži bude pouze rezerva na dojetí a bez častého tankování nepojede.  Přejme si, aby netankoval pouze dluhy, ale díky dobrému řidiči jezdil svižně, ale především úsporně,“ uzavírá Ota Benc.

Premiér a předseda ODS Petr Nečas ve svém proslovu v Ostravě zdůraznil: „Do roku 2003 kraje pod pravicovým vedením vygenerovaly polštář přesahující 10 miliard korun, který v dalším období udržovaly. S nástupem ČSSD se tato rezerva razantně zmenšila. Socialisté doslova ze dne na den projedli léta vytvářenou rezervu. V krajích, kde vládne ČSSD s KSČM, vzrostlo zadlužení dokonce téměř na trojnásobek. Našim cílem je zastavit hrozící nástup dalších koalic sociálních demokratů a komunistů v krajích.“

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tanTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A proč nenazvat manželstvím muže a deset žen dohromady? Doba se posunula, hájí stejnopohlavní páry pirát Michálek

19:00 A proč nenazvat manželstvím muže a deset žen dohromady? Doba se posunula, hájí stejnopohlavní páry pirát Michálek

V Poslanecké sněmovně vzniká zákon, který má zrovnoprávnit svazky stejnopohlavních párů s těmi, kter…