Vystoupení z NATO, do náruče Moskvy? Vlastizrada a rozvracení republiky. 20 let vězení, propadnutí majetku, naznačuje Jakub Janda potrestání KSČM

25.03.2018 19:21

Ředitel think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda se zamýšlí nad počínáním českých komunistů. Jejich činy převádí do řeči paragrafů o vlastizradě, rozvracení republiky a sabotáži. Podle Jandy bychom si měli začít klást otázku, zda komunisté neoslabují obranyschopnost naší vlasti, za což občanům hrozí mnohaleté odnětí svobody a propadnutí majetku. Pokud je nechrání poslanecká imunita.

Vystoupení z NATO, do náruče Moskvy? Vlastizrada a rozvracení republiky. 20 let vězení, propadnutí majetku, naznačuje Jakub Janda potrestání KSČM
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jakub Janda, aktivista z lobbistického spolku Evropské hodnoty

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) dal najevo, že v souvislosti s kauzou dvojitého ruského agenta Sergeje Skripala by i Česko mělo vyhodit několik ruských diplomatů. Komunisté dali najevo, že se jim Babišův nápad příliš nelíbí, a pokud premiér stojí o podporu KSČM pro svou vládu, neměl by podobné rozhodnutí uspěchat.

Anketa

Myslíte, že se Babiš nakonec dohodne na vládě s ČSSD s podporou KSČM?

68%
32%
hlasovalo: 4134 lidí

Jakub Janda na sociální síti Facebook připomíná, že komunisté také prosazují vystoupení Česka z NATO a volají po tom, aby českou bezpečnost zaručovaly spíše dohody mezi třemi velmocemi – Ruskem, Spojenými státy a Čínou. Ale kdybychom se podívali na Ukrajinu, velmi rychle bychom zjistili, jak si Rusko představuje bezpečnostní záruky. Rusové obsadili ukrajinský Krym, a jak se zdá, českým komunistům to nijak zvlášť nevadí. Vadí jim naopak to, že čeští vojáci pomáhají zajistit bezpečí v pobaltských státech sousedících s Ruskem.

Janda, který ve svém příspěvku označuje komunisty jen zkratkou předlistopadové KSČ, naznačuje, že komunisté těmito svými požadavky vlastně oslabují obranyschopnost naší vlasti, čímž se podle řeči paragrafů možná dopouští i vlastizrady. Těm, kteří o tom pochybují, přímo cituje ze zákonů.

„KSČ je trojským koněm Ruska. Systematicky slouží zahraniční diktatuře a už se za to ani nestydí. Doporučuji citace příslušných paragrafů z českého trestního zákoníku,“ doporučuje Janda.

A cituje paragraf ze zákona postihující zločin velezrady. „Občan České republiky, který ve spojení s cizí mocí nebo s cizím činitelem spáchá trestný čin rozvracení republiky (§ 310), teroristického útoku (§ 311), teroru (§ 312) nebo sabotáže (§ 314), bude potrestán odnětím svobody na patnáct až dvacet let, popřípadě vedle tohoto trestu též propadnutím majetku nebo výjimečným trestem.“ Už jen příprava tohoto zločinu je trestná.

U přípravy sabotáže či rozvracení republiky ve stadiu přípravy platí totéž.

Obranyschopnost země v řeči paragrafů oslabuje ten, „kdo způsobí takovým činem závažné ohrožení mezinárodního postavení České republiky“. Sabotáže se pak dopouští ten, kdo zcela znemožňuje nebo alespoň ztěžuje „plnění důležitého úkolu mezinárodní organizace, orgánu veřejné moci, ozbrojených sil nebo bezpečnostního sboru, hospodářské organizace nebo jiné instituce“, cituje Janda dál ze zákonů.

Činí tak proto, aby občany přiměl zamyslet se nad tím, zda komunisté naší zemi neškodí.

Jakub Janda doslova napsal:

Když dlouhodobě sledujeme požadavky KSČ v oblasti bezpečnostní politiky, můžeme to shrnout do pěti hlavních bodů:

1) Chtějí, aby ČR vystoupila z NATO.

2) Požadují, aby bezpečnost ČR pak "garantovalo" putinovské Rusko. (Zeptejme se v Ukrajině, Gruzii, nebo Moldávii jak je to skvělý nápad)

3) Ukrajina podle nich nemá právo vybrat si svou vlastní budoucnost. Nesmí se snažít o přiblížení k EU nebo NATO, protože tím opět provokuje Rusko.

4) Čeští vojáci kteří pomáhají zajistit obranu našich spojenců v Pobaltí by tam vůbec neměli odjet, protože podporou našich spojenců prý provokujeme Rusko.

5) Komunisté přímo podporují Ruskem řízené teroristické organizace okupující území Ukrajiny.

Můžete tomu říkat, že mají jenom jiný názor. Když vidím, jak systematicky pracují na tom aby dostali Česko ze spojeneckých svazků a do náruče putinovského Ruska, tak je důležité nazývat věci pravými jmény.

KSČ je trojským koněm Ruska. Systematicky slouží zahraniční diktatuře a už se za to ani nestydí.

Doporučuji citace příslušných paragrafů z českého trestního zákoníku:

§ 309

Vlastizrada

(1) Občan České republiky, který ve spojení s cizí mocí nebo s cizím činitelem spáchá trestný čin rozvracení republiky (§ 310), teroristického útoku (§ 311), teroru (§ 312) nebo sabotáže (§ 314), bude potrestán odnětím svobody na patnáct až dvacet let, popřípadě vedle tohoto trestu též propadnutím majetku, nebo výjimečným trestem.

(2) Příprava je trestná.

§ 310

Rozvracení republiky

(1) Kdo v úmyslu rozvrátit ústavní zřízení, územní celistvost nebo obranyschopnost České republiky anebo zničit její samostatnost se účastní násilných akcí proti České republice nebo jejím orgánům, bude potrestán odnětím svobody na osm až dvanáct let, popřípadě vedle tohoto trestu též propadnutím majetku.

(2) Odnětím svobody na dvanáct až dvacet let, popřípadě vedle tohoto trestu též propadnutím majetku, nebo výjimečným trestem bude pachatel potrestán,

(..)

d) způsobí-li takovým činem závažné ohrožení mezinárodního postavení České republiky, nebo

(3) Příprava je trestná.

§ 314

Sabotáž

(1) Kdo v úmyslu poškodit ústavní zřízení nebo obranyschopnost České republiky anebo poškodit mezinárodní organizaci zneužije svého zaměstnání, povolání, postavení nebo své funkce nebo se dopustí jiného jednání k tomu, aby

a) mařil nebo ztěžoval plnění důležitého úkolu mezinárodní organizace, orgánu veřejné moci, ozbrojených sil nebo bezpečnostního sboru, hospodářské organizace nebo jiné instituce, nebo

(..)

bude potrestán odnětím svobody na tři léta až deset let, popřípadě vedle tohoto trestu též propadnutím majetku.

(..)

(3) Odnětím svobody na deset až dvacet let, popřípadě vedle tohoto trestu též propadnutím majetku, nebo výjimečným trestem bude pachatel potrestán,

(..)

c) ohrozí-li takovým činem závažně mezinárodní postavení České republiky nebo postavení mezinárodní organizace, jejíž je Česká republika členem, nebo

(4) Příprava je trestná.
--

Takže to hlavní:

Snaží se KSČ rozvrátit obranyschopnost České republiky?

Myslím, že na tohle je třeba se začít natvrdo ptát.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

20:01 Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

Jednou je nebezpečný Tunis, podruhé Řecko. Lumpárna od Ministerstva zdravotnictví, rozčiluje se pro …