Vystrašit! hlásí Flegr. A opět začal: Leden a covid

16.12.2020 7:24

Evoluční biolog a parazitolog Jaroslav Flegr se obává, že v lednu vypukne v Česku třetí vlna koronavirové pandemie. Bude tak třeba opět zpřísnit opatření proti šíření koronaviru, míní. Uvedl to v hlavních zprávách na CNN Prima News.

Vystrašit! hlásí Flegr. A opět začal: Leden a covid
Foto: archiv J.Flegr
Popisek: profesor Jaroslav Flegr
reklama

„Budeme muset přitáhnout šrouby,“ uvedl parazitolog Jaroslav Flegr pro CNN Prima News. O Vánocích totiž podle něj opět přituhne, ale hlavní problém přijde až po nich. „V lednu vypukne třetí vlna,“ domnívá se. Již v současné době je pět krajů v nejhorším stupni protiepidemického systému. V případě však, že počítáme i antigenní testy, je v pátém stupni jen jeden kraj. PES je tak podle Flegra jen hra s čísly.  

„Na počtu hospitalizovaných vidíme, že situace se zhoršuje. Zároveň na jiném stupni vidíme, jak se zlepšila. Evidentně je to teď chybné, takže jsme se měli držet starého systému PES, nebo vzít toho nového, ale změnit podle něj opatření,“ dodal Flegr a opět burcuje, aby lidé zůstávali co nejvíce doma. 

On sám nebyl ani pro to, aby děti chodily zpátky do školy nebo aby se otevřely restaurace. 

Flegr je znám svým strašením, zhruba před 14 dny mimo jiné vysvětloval, proč tvrdil, že bude tisíc mrtvých s covidem za jeden den. Podle svých slov čísla „malinko nadsadil“, aby lidi vystrašil. A teď má pocit, že bude třeba lidi vystrašit znovu. „Já mám pocit, že jsou příliš málo vystrašení,“ kroutil Flegr na konci listopadu hlavou.

„Já se bojím, že jsou lidi příliš málo vystrašení. Já jsem teďko dělal dotazník, který mi vyplnilo už 38 tisíc lidí, ve kterém se ukázalo, že ti, kdo mají úzkost, tak mají menší pravděpodobnost, že se nakazí koronavirem. Úzkost nebo deprese není legrace, tím nás vybavila příroda právě pro tyhlety případy. To, že se toho lidi přestali bát, naštěstí teda většina ne, ale ta křiklavá menšina tady je, tak to je tragédie. Kdyby se lidi víc báli, tak tady nemuselo být přes 7 tisíc mrtvých,“ rozvíjel svou úvahu Flegr s tím, že i tak svým strašením zachránil mnoho lidí. „Nelituju toho, protože si myslím, že to zachránilo spoustu životů,“ zdůraznil v pořadu DVtv.

Nakonec se ale přece jen omluvil všem lidem, které vyděsil, byť zdůraznil, že toho vlastně nelituje, protože kdyby to neudělal, mohlo umřít víc lidí. „Kdybych se vrátil měsíc dozadu, tak udělám to samý, protože je mi líto těch životů,“ pravil profesor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zakázat komunisty a další! O to v podstatě jde, přiznali z Milionu chvilek. Jenže...

12:21 Zakázat komunisty a další! O to v podstatě jde, přiznali z Milionu chvilek. Jenže...

Spolek Milion chvilek pro demokracii přišel s další výzvou, kterou už podepsala řada známých tváří. …