Vystrčil: Diskriminace menšin je ohrožení demokracie. Senát musí reagovat

09.02.2021 12:18

Na konci ledna si svět tradičně připomíná oběti nacistického holocaustu z období druhé světové války. Děje se tak na výročí osvobození koncentračního tábora Osvětim. Ten Rudá armáda osvobodila 27. ledna 1945. Předseda Senátu Miloš Vystrčil popsal, proč bychom na toto výročí neměli zapomínat. Senátoři podle něj nesmí zapomínat už proto, že Senát je ochráncem svobody a demokracie. Poté vynadal těm, kteří symbol holocaustu zneužívají v odporu proti očkování.

Vystrčil: Diskriminace menšin je ohrožení demokracie. Senát musí reagovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Senátu Miloš Vystrčil

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) ve vyjádření pro server Romea.cz promluvil o nutnosti připomínat si oběti hrůz holocaustu.

Anketa

Jste pro návrat dětí do škol za podmínek, které určila vláda?

77%
23%
hlasovalo: 5852 lidí

Zkritizoval ty své spoluobčan, kteří si coby odpůrci očkování vzali na demonstraci v Praze před pár týdny napodobeninu žluté Davidovy hvězdy, kterou museli v období Třetí říše nosit Židé, a jako údajné oběti nátlaku očkovací kampaně se přirovnali k obětem z druhé světové války. Vystrčil to označil za naprosté zneuctění skutečných obětí holocaustu.

„Toto je naprostý nesmysl a nehoráznost,“ prohlásil Vystrčil.

V obecné rovině konstatoval, že památku obětí holocaustu je třeba připomínat v každé době.

„Já si jednak myslím, že připomínat si památku objetí holocaustu je potřeba v každé době. Že je to potřeba v dnešní době. Že je to třeba dělat dnes, je zřejmé z toho, co se kolem nás děje, a že je to třeba dělat i na půdě senátní, je zřejmé, protože právě Senát je ochráncem svobody a demokracie. A pokud se dějí takové věci, jako je např. holocaust, nebo jako je diskriminace některých menšin, tak to je ohrožení svobody. A Senát by na to měl reagovat,“ zdůraznil Vystrčil.

Jedním dechem dodal, že zlu mnohdy stačí, když slušní lidé nic nedělají a jen ke zlu mlčí. Proti zlu je třeba bojovat a vychovávat k tomu i budoucí generace.

„Když se k té věci nevyjadřujete, tak to už není dobře, protože dáváte prostor těm, kteří se vyjadřují,“ doplnil k tomu Vystrčil a dodal, že proti lidem, kteří se vyjadřují nevhodně, je třeba se postavit, protože se jednou může stát, že se už nikdo nezastane člověka, který po celou dobu mlčel a teď sám musí čelit zlu. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šlachtu do voleb zmlátí. Přišlo to z nečekaného místa

14:54 Šlachtu do voleb zmlátí. Přišlo to z nečekaného místa

Známá advokátka a politická aktivistka Klára Samková sdílela své postřehy z předvolební kampaně. Bab…