Vystrčil: Klaus ml. porušil stanovy. Pavel Novotný ne

17.02.2020 13:27

Z PROFILŮ Předseda senátorského klubu ODS Miloš Vystrčil, jenž je horkým kandidátem na předsednické křeslo Senátu Parlamentu ČR, které se uprázdnilo po nenadálém skonu Jaroslava Kubery, se jal odpovídat na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Prozradil mimo jiné, proč byl Václav Klaus mladší z ODS vyloučen, zatímco starosta pražských Řeporyjí ve straně zůstal, přestože někdy rád provokuje.

Vystrčil: Klaus ml. porušil stanovy. Pavel Novotný ne
Foto: archiv senátora
Popisek: senátor a místopředseda ODS Miloš Vystrčil
reklama

Miloš Vystrčil mimo jiné vysvětloval, jaký je rozdíl mezi Václavem Klausem mladším, který byl z ODS vyloučen, a starostou Řeporyjí Pavlem Novotným, který ve straně zůstává.

Anketa

Je v Polsku a Maďarsku ohrožena demokracie?

hlasovalo: 12410 lidí

Naše Stanovy neříkají, jak se má kdo chovat, pouze říkají, že některé věci, pokud se dobrovolně stanete členem ODS, možné nejsou. To je všechno. Nevím, jestli má cenu něco vysvětlovat, stejně si to vysvětlíte a upravíte podle svého. Přesto naposledy ještě jednou zjednodušené příklady (nikoliv vyčerpávající výčet) pro názornost: Stanovy ODS neřeší, zda se přejídáte, zda si ráno a večer čistíte zuby, zda jste sarkastický nebo dobrácký typ, zda mluvíte či nemluvíte spisovně apod. Stanovy ale nepřipouštějí, aby člen ODS podporoval členy konkurenčních stran apod.,“ zdůraznil Vystrčil.

Vysvětloval také, proč popularita ODS neroste rychleji. Politika je podle jeho názoru stejně tvrdá práce jako řada jiných, a získávat nové příznivce pro ODS nějaký čas trvá, „Kdybychom věděli, jak jednoduše a rychle navýšit počet příznivců, určitě bychom to udělali. I politika je o hledání, tvrdé práci a fungování týmu,“ uvedl senátor.

Nakonec také vysvětlil, že by si přál, aby se při volbě předsedy Senátu nehledělo jen na stranickou příslušnost kandidátů. ale také na jejich zkušenosti a schopnosti.

„Osobně vůbec nemám nic proti tomu – naopak jsem pro, aby byly při volbě předsedy Senátu vzaty v úvahu jeho schopnosti a zkušenosti. Každá senátorka či senátor se tak při volbě může zachovat, je to na nich. Hlasování je tajné,“ zdůraznil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oslavný článek o boji EU proti koronaviru, který vás rozpláče nebo vyvolá záchvat smíchu. Žantovský objevil také s*vině na sociálním účtu a podraz hlupáka Kalouska na celý národ

8:18 Oslavný článek o boji EU proti koronaviru, který vás rozpláče nebo vyvolá záchvat smíchu. Žantovský objevil také s*vině na sociálním účtu a podraz hlupáka Kalouska na celý národ

TÝDEN V MÉDIÍCH Bývalý předseda lidovců, bývalý předseda TOP 09, bývalý ministr financí a bývalý nám…