Důchody by podle ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) měly vzrůst v létě, konkrétně v červnu, a to zhruba o 700 korun.
„Víme, že ta situace pravděpodobně nastane, jsme si toho vědomi. Ta kalkulace je takto opravdu objektivně nastavena kolem dvaceti miliard korun a pak to v průměru může vycházet někde mezi 670, 700 korunami. Ale bavíme se o průměrné výši důchodů. Pak to přesně dopočítáme v okamžiku, kdy budeme mít přesnou informaci od Českého statistického úřadu,“ uvádí ministr Jurečka pro ČT24.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef
To jako vážně?
Je pravda, že tím, kdo otvíral tu bitcoinovou peněženku byl váš poradce? A to pak máme věřit i tomu, že jste o tom nevěděl od začátku? A s Bergrem pořád spolupracujete?
Další články z rubriky
20:00 Černochová a Lipavský. Voliči přišli, ale oni nikde. Opět
„Když bude třeba chemický útok, tak by lidé měli mít informace, jak se chovat. Pokud to brožurka bud…
- 19:20 Vzkaz od „vězňů“. Novotný prudce reagoval a nedal se zastavit
- 9:00 Vyšší zdanění cigaret, nejméně o 62 Kč. Česká vláda se přimluvila
- 7:30 Raketa posledního slova. Mezi Izraelem a Íránem by mělo být příměří
- 11:45 Domluvený útok? V Íránu bylo podezřele ticho
- 4:44 Kdo a s kým se postaví Fialovi: U opozice ještě není hotovo