Vyžil by Fiala s 25 tisíci? Rajchl položil otázku za obyčejné lidi

10.09.2025 13:39 | Monitoring
autor: Miloš Polák

„Základ problému je v otázce, kterou dostal premiér Fiala (ODS) od čtrnáctiletého studenta a na kterou nedokázal odpovědět. ‚Pane premiére, vyžil byste s 25 tisíci korunami?‘ A na to on nedokázal odpovědět. A lidé v Moravskoslezském kraji musejí vyžít i za daleko méně.“ Jindřich Rajchl, lídr Moravskoslezského kraje na kandidátní listině SPD, se pořádně rozjel. Důrazně se zastal českých zemědělců. A přišla ostrá reakce.

Vyžil by Fiala s 25 tisíci? Rajchl položil otázku za obyčejné lidi
Foto: Screen CNN Prima News
Popisek: Jindřich Rajchl a Michaela Šebelová před kamerami CNN Prima News

 „Samozřejmě že je to možné,“ prohlásil v debatě na CNN Prima News Jindřich Rajch, který kandiduje v rámci SPD do Poslanecké sněmovny, kde se hodlá zasazovat o nižší ceny potravin. Konkrétně o ceny, jaké SPD Tomia Okamury a její partneři prezentují na předvolebních jarmarcích. Tam se prodává kilo mrkve za 8 korun a pivo za 15 korun. Rajchl nepochybuje o tom, že dokáže obdobných cen dosáhnout i v obchodech.

„Vždyť to máme neustále před očima. Vysoké ceny energií. Ty se promítnou úplně všude. I do vysokých cen zemědělců. Ta hnojiva jsou taky dražší kvůli vysokým cenám těch energií. Máme samozřejmě slabé národní dotace, máme vyjednané evropské dotace pro naše zemědělce, tam jsme taky byli příliš eurohujerští. Jsou tam stovky a stovky různých směrnic. Úhory. Jenom to ničí práci našich zemědělců. A my chceme snížit ceny energií, to je základ všeho,“ zdůraznil Rajchl před kamerami CNN Prima News.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Trefné

,,Politika se změnila v soutěž o to, kdo koho označí za většího lumpa. O budoucnosti se mluví stále méně. Návrhy se neposuzují podle jejich přínosu, ale podle toho, kdo je vyslovil. Politické strany se většinou zabetonovaly ve svých pozicích, a to samé se často stalo i s jejich členy a kandidáty. Za...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Myslím, že nejsem závistivej,, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseVlastík1 , 10.09.2025 14:29:25
ale protočily se mně panenky za co ta boží krravka ze STANU inkasuje každej rok 4 mega. Čím přispěje Čechistánu než nesmyslným žvaněním a loajalitou k Vykulvočkovi.

|  12 |  0

Další články z rubriky

Andor Šándor: Ukrajinu nečeká nic příjemného

18:30 Andor Šándor: Ukrajinu nečeká nic příjemného

Bezpečnostní expert a bývalý šéf vojenské rozvědky Andor Šándor v podcastu Startitup varoval, že vzt…