Významný americký republikán o Ukrajině: Do toho nám vážně nic není

26.04.2014 14:17

Otec amerického uskupení Tea Party má za to, že by se Amerika měla přestat vojensky vměšovat do věcí, do kterých jí nic není. Ve světě se mají Spojené státy angažovat především prostřednictvím obchodu, který prospěje americkým daňovým poplatníkům. V jejich zájmu však rozhodně není americká intervence na Ukrajině.

Významný americký republikán o Ukrajině: Do toho nám vážně nic není
Foto: archiv
Popisek: Americký republikánský prezidentský kandidát Ron Paul z Texasu
reklama

Bývalý americký kongresman Ron Paul důrazně varuje před zásahem USA na Ukrajině, a to opakovaně. Britský pořad Channel Four News s mužem, který je otcem hnutí Tea Party a volá po důrazném zeštíhlení americké vlády i zastavení amerických akcí v zahraničí, v pátek večer přinesl rozhovor, na nějž upozorňují BritskéListy.cz.

Za posledních deset let jsme už vydali pět miliard dolarů ve snaze určit politické vedení Ukrajiny

Paul upozorňuje, že sankce vůči Rusku lze brát také jako první stupeň válečného aktu proti této zemi. Angažmá na Ukrajině prý přitom není v zájmu amerických daňových poplatníků.

Celý text ZDE.

„Za posledních deset let jsme už vydali pět miliard dolarů ve snaze určit politické vedení Ukrajiny, a pak jsme se podíleli na svržení Janukovyčovy vlády. A tehdy se tyhle věci, teď nedávno, tak strašně zkomplikovaly. Já zastávám neintervencionistickou zahraniční politiku. Do Ukrajiny nám nic není, neslouží to žádným našim zájmům, je to součástí téhož postoje, který nás zatáhl do katastrofy na Blízkém východě, mnoho lidí umírá, vydávají se na to obrovské peníze, ještě stále trpíme důsledky válek v Iráku a v Afghánistánu, hrozí válka v Sýrii. My nepotřebujeme další hrozbu války, američtí daňoví poplatníci to nechtějí,“ podotýká někdejší kongresman.

Spojené státy by se měly starat o obchod a své záležitosti, nezasahovat tedy do záležitostí cizích, jako je svržení ukrajinské vlády. To však neznamená, že by Paul chtěl USA izolovat. Naopak, chce je otevřít světu prostřednictvím volného obchodu, s Ruskem, s Kubou a dalšími zeměmi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Gayové: Západ EU se vrhl na Orbána. A přišla zdrcující zpráva

8:07 Gayové: Západ EU se vrhl na Orbána. A přišla zdrcující zpráva

Maďarský parlament schválil zákon týkající se LGBT komunity a z některých dalších evropských zemí za…