Vždycky něco vymyslím, tři roky mě za to kritizují a pak se to přijme, vysvětloval Zeman na náměstí. Pak se vysmál pedofilům v pražském průvodu

20. 3. 2017 17:14

Hněvotín. To byla další zastávka prezidenta Miloše Zemana v jeho cestě po Olomouckém kraji. Zde se setkal s občany, kterým v diskusi odpovídal na jejich všetečné dotazy.

Vždycky něco vymyslím, tři roky mě za to kritizují a pak se to přijme, vysvětloval Zeman na náměstí. Pak se vysmál pedofilům v pražském průvodu
Foto: Hanka Brožková - KPR
Popisek: Prezident Zeman při debatě se zastupiteli Olomouckého kraje

Úvodem Zeman pochválil Hněvotín za jeho úspěchy. Následovala však i drobná kritika řečená s nadsázkou. „Dvě věci bych vám vyčetl. Jedna z nich je ta, za kterou nemůžete, je to váš název. Nové Veselí například evokuje radost ze života,“ zmínil jméno vesnice, v níž má chalupu, Zeman. „Druhá výtka je zásadnější. Zvolili jsme s panem hejtmanem takový termín návštěvy, aby korespondoval s datem Hněvotínského koštu. Přijdu na zastupitelstvo, nic, přijdu sem, tady je minerálka. Takže pane starosto, máte poslední šanci,“ řekl se smíchem Zeman.

První dotaz směřoval na to, zda prezident chodil do školky. „Ano, chodil. Nikdy jsem tam neplakal. Ale neuměl jsem si zavázat tkaničky, tak jsem chodil domů vždy s rozvázanými tkaničkami,“ řekl prezident.

Když pak moderátor viděl přítomné s červenými kartami, které symbolizují nesouhlas s prezidentem, domníval se, že chtějí položit dotaz. „Nikoli, nevadí,“ zkonstatoval pak. „Zbabělci,“ ozvalo se pak polohlasem z davu. 

Následovalo téma podepisování zákonů, zda je hlava státu před podpisem čte. „Čtu stručný výtah, který mi připraví poradci nebo právní oddělení,“ zmínil. 

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Co mám udělat pro to, abych byl prezidentem?“ zeptal se malý školák. „Až ti bude o 20 let víc, kandiduj na starostu. Za dalších deset let, povede-li se ti to, kandiduj na hejtmana. A když budeš dobrý starosta a dobrý hejtman, tak pak za dalších deset let kandiduj na prezidenta. A pak zemřeš ve funkci přirozenou smrtí,“ řekl.

„Název Czechia jsem vymyslel já,“ přiznal se pak prezident ke zkrácenému jménu Česká republika. „Já vždy něco vymyslím, pak to tři roky někdo kritizuje a pak to najednou vláda přijme jako oficiální zkrácení názvu,“ sdělil a odmítl názor občana ohledně diskriminace Moravy a Slezska v názvu.