Vždyť je tady plot! stěžují si uprchlíci. A není to u nás

10.11.2015 12:29

Syrští a palestinští migranti si stěžují na podmínky panující v uprchlickém táboře na Kypru. Tvrdí, že se s nimi zachází jako s vězni. Přitom inspektor OSN, který místo navštívil, označil podmínky panující v táboře za dobré.

Vždyť je tady plot! stěžují si uprchlíci. A není to u nás
Foto: Peter Števkov
Popisek: Imigranti ve stanici Keléti
reklama

Zdejší uprchlický tábor se nachází na britské letecké základně RAF poblíž města Larnaka. Přestože inspektor OSN považuje tábor za zcela vyhovující, lidé v něm umístění jsou opačného názoru. „Brána vedoucí z tábora je pořád zavřená a všude okolo stojí plot. Připadáme si tu jako ve vězení. Lidé jsou frustrovaní, protože se obávají, že se jejich sny nikdy neuskuteční. Těhotné ženy jsou nešťastné z toho, kde se jejich děti budou muset narodit,“ cituje britský deník Express Ibrahima Maroufa. Migranti přistáli na lodích u Kypru minulý měsíc a 115 z nich již Velká Británie zamítla žádost o azyl. Pouze šest z nich požádalo doposud o azyl přímo na Kypru.

Celý text v angličtině máte k dispozici ZDE.

Britská vláda se obává, že když schválí více žádostí o azyl, povzbudí to jejich následovníky a k letecké základně budou připlouvat další stovky a tisíce uprchlíků. Skrze plot se podařilo přítomným novinářům promluvit i s dalšími migranty. Jen málo z nich doporučuje svým příbuzným, aby je následovali. „Chceme se dostat do Řecka a odtud pokračovat do Německa, Belgie, Švédska či jiné země,“ říká jeden z nich. Frustrace zdejších uprchlíků je očividná a čas od času vygraduje v otevřený konflikt. Naposledy se tak stalo před několika dny, kdy se jejich hněv obrátil přímo proti policii. Někteří dokonce vyhrožovali, že se oběsí, pokud Velká Británie nevyhoví jejich žádostem o azyl.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolaborant a zrádce Kolář. Vy té „spodině“ nesaháte ani po kotníky, vzkázal starostovi poslanec

8:15 Kolaborant a zrádce Kolář. Vy té „spodině“ nesaháte ani po kotníky, vzkázal starostovi poslanec

„Kolaborant, co si nechával platit z veřejných peněz propagační články do Playboye,“ neudržel se pře…