Vždyť tu nic nemám, bránili se pražští radní nákupu drahého nábytku

03.05.2011 10:37

Pražští radní si dohromady vybavili kanceláře za 1,3 miliony korun. A to se ještě nestihlo vybavit ani zdaleka všechno. Na dotaz, proč je jejich kancelář stála tolik peněz, se většinou ohrazují tím, že to není možné, že tam přece nic nemají.

Vždyť tu nic nemám, bránili se pražští radní nákupu drahého nábytku
reklama

Nejvíc utrácel náměstek Josef Nosek, celkem za kancelář dal 186 tisíc korun. "To mi snad ani neříkejte. Nechtěl jsem utrácet. Proto jsem se ptal, kolik nábytek stojí, když jsem ho vybíral. Ale nikdo mi nad katalogem neuměl říct ceny," stěžoval si Nosek MF Dnes.

Jeho kancelář se neměnila od roku 1994, prý bylo vybavení už dávno nevyhovující, zdi a záclony zažloutlé. "Nenašel jsem tu nábytek, který bych mohl použít," podotkl. Zařizoval dvě místnosti - pro sebe a pro sekretariát.

Jako druhý v pořadí nejvíce utrácel zpěvák Jan Kalousek, dnes předseda výboru pro cestovní ruch a zahraniční vztahy, celkem 165 tisíc korun. Na zdi mu navíc visí obrazy českých umělců z Galerie hlavního města Prahy. "Do kanceláře vodím zahraniční návštěvy a ty tak uvidí práci českých umělců," vysvětlil.

Třetí nejdražší kancelář patří radnímu Radku Lohynskému a čtvrtá předsedovi kulturního výboru Ondřeji Pechovi. "Vždyť tu nic nemám," reagoval Pecha s tím, že nechápe, jak se mohl umístit čtvrtý.

Naopak úplně poslední se na žebříčku utrácečů umístil primátor Bohuslav Svoboda. Ten za svou kancelář neutratil ani korunu.

Čtěte:

Primátor Svoboda si kancelář nezařizuje. Čeká na soud

Svoboda chce v Praze pokračovat. Mohl by si konečně zařídit kancelář

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: par
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Blbý starý český divák. Seriál ČT s Čvančarovou: Dusno zesiluje

7:47 Blbý starý český divák. Seriál ČT s Čvančarovou: Dusno zesiluje

V lednu se ČT pochlubila novým osmidílným detektivním seriálem s Jitkou Čvančarovou v hlavní roli. D…