Vzkaz z Hradu po přestřelce Zeman- Schapiro: Premiér Sobotka nepřekvapil. Opět se ukázalo, kdo je kdo

06.04.2015 15:24

Vzápětí po tom, co dnes český premiér ostře zkritizoval prezidenta za jeho příkrá slova na adresu velvyslance USA v ČR Andrewa Schapira, se ozval mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček. Možná poněkud překvapivě zdůraznil, že jej premiérova reakce vůbec nepřekvapila.

Vzkaz z Hradu po přestřelce Zeman- Schapiro: Premiér Sobotka nepřekvapil. Opět se ukázalo, kdo je kdo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mluvčí prezidenta ČR Jiří Ovčáček
reklama

Miloš Zeman na Schapirovy výhrady k prezidentově cestě do Moskvy reagoval slovy, že má velvyslanec „dveře na Hrad zavřené“. „Já bych přirozeně uvítal, kdyby přístup pana prezidenta obecně k zahraniční politice a k diplomacii byl o něco více profesionální. Domnívám se, že reakce prezidenta Zemana nebyla adekvátní vzhledem k tomu, jak se vyjádřil americký velvyslanec,“ řekl dnes novinářům premiér po otevření nové části pražského metra.

Na Sobotkův výrok vzápětí zareagoval pro ParlamentníListy.cz Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček: „Vyjádření Bohuslava Sobotky, bohužel, to výrazně podtrhuji, bylo očekávatelné, a proto vůbec nepřekvapilo. Otázkou je, jak by pan premiér reagoval v podobné situaci – kdyby třeba ruský velvyslanec loni uvedl, že jeho podzimní cesta do USA je ‚prekérní‘.“

Ovčáček k tomu o něco později ještě na sociální síti dodal: „Vlastně užitečná situace. Je teď velmi zřetelné, pro které české politiky je nejvyšším ústavním činitelem prezident republiky – a pro které velvyslanec jiné země.“

Ještě před Sobotkovou reakcí Ovčáček v noci na dnešek na sociální síti, zřejmě v reakci na kritiku zmíněného prezidentova výroku, napsal: „Poprvé od 17. listopadu 2014 jsem se byl podívat na pražský Albertov. Nápis na pamětní desce nás zvláště v této době varovně upomíná, že se nesmíme vzdát práva svobodně vyjádřovat názory,“ napsal Ovčáček a přidal k tomu fotografii pamětní desky na Albertově.

 

 

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tohle vyjde! Šlachta a Přísaha: Protřelý hlas promluvil. A bublá Nečas

8:17 Tohle vyjde! Šlachta a Přísaha: Protřelý hlas promluvil. A bublá Nečas

Někdejší šéf dnes již neexistujícího Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) oznámil, že…