Vznikl žebříček pracovitosti českých europoslanců. V ČSSD ho rádi neuvidí

17. 4. 2014 18:31

Ředitel nadace Open Society Fund Praha Robert Basch je přesvědčen, že čeští voliči mají právo vědět, jak pilně pro ně pracovali europoslanci zvolení na období let 2009 až 2014. Z toho důvodu sestavila nadace žebříček pracovitosti poslanců, jenž vnikl na základě hodnocení hned osmi kritérií. Zazářila europoslankyně Zuzana Roithová (KDU-ČSL). Katastrofálně naopak dopadl Richard Falbr (ČSSD). Informuje o tom server Lidovky.cz.

Vznikl žebříček pracovitosti českých europoslanců. V ČSSD ho rádi neuvidí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU

„Nejlépe ze srovnání pracovitosti českých europoslanců za končící volební období, které zveřejnila nadace Open Society Fund Praha, vyšla Zuzana Roithová (KDU-ČSL), která ale již znovu do Evropského parlamentu nekandiduje. Na druhé příčce skončil Oldřich Vlasák (ODS) a třetím nejpracovitějším českým europoslancem v období let 2009–2014 byla Olga Sehnalová (ČSSD). Na konci žebříčku skončili Robert Dušek, Zuzana Brzobohatá a Richard Falbr (všichni ČSSD),“ píše server.

Falbra se hodnocení dotklo natolik, že se vulgárně obořil na redaktora Českého rozhlasu. Poslal ho do prd*le.

Žebříček vychází z hodnocení hned osmi ukazatelů, jako jsou počet stanovisek vydaných navrhovatelem či účast na jmenovitých hlasováních. Dalšími jsou např. předložené pozměňovací návrhy nebo položené parlamentní dotazy. Byly hodnoceny jen ty činnosti, které jsou z hlediska působení europoslance ty důležité, alespoň podle expertů na chod Evropského parlamentu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vše bylo úplně jinak? Maláčová chtěla pomoci matce tří dětí, která měla kvůli „melouchu“ přijít o dávky. Jenže pak přišlo zjištění...

7:15 Vše bylo úplně jinak? Maláčová chtěla pomoci matce tří dětí, která měla kvůli „melouchu“ přijít o dávky. Jenže pak přišlo zjištění...

Server Novinky.cz přinesl před několika dny zprávu o matce tří dětí, jedenatřicetileté Simoně, která…