Vztyčený prostředníček a „šoustání“. Český poslanec popsal, co otřesného zažil mezi uprchlíky v Calais

03.07.2015 15:30

Poslanec Karel Fiedler se jel na začátku července podívat do přístavního města Calais na severu Francie, kde se v poslední době stále více potýkají s uprchlíky. Své pochmurné zážitky z cesty popsal na sociální síti Facebook. Jestliže bude naše vláda platit uprchlíky, tak to prý bude i na jejich „šoustání“.

Vztyčený prostředníček a „šoustání“. Český poslanec popsal, co otřesného zažil mezi uprchlíky v Calais
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Fiedler
reklama

Nás (bílé Evropany) ‚vítali‘ v Calais z dálky vztyčenými prostředníčky! Takto se chová host k hostitelům?! Děkuji nechci!“ píše Fiedler. Imigranti jsou prý především mladí svalnatí muži, čistě oblečení. „Všichni jsme se shodli na tom, že chudák zbídačený životem, za sebou cestu plnou útrap, hladovění a špíny (a nejistoty), nechodí v čisté teplákovce nebo bundě, a jeho svalová muskulatura by neměla zrovna připomínat namakané borce z fitka,“ dodává.

Jeden z mužů si dokonce zřídil mezi uprchlíky obchod a prodává jim zboží, i na dluh. V táboře působí i dvě sexuální pracovnice. „Až vám ‚náš‘ premiér Sobotka bude sdělovat, že musíme uprchlíkům pomoci i finačně, pak vězte, že to je a bude i na jejich ‚šoustání‘. (nemám ve zvyku používat expresivní výrazy, ale zde tento výraz prostě padne),“ zdůrazňuje poslanec.

Klade si také otázku, kam zmizely ženy a děti, ty totiž mezi uprchlíky nenajdete, jen muže do 35 let. Vláda by se prý měla jet do Calais podívat, aby na vlastní oči viděla, koho si to chce pozvat do Vyšních Lhot pozvat. Fiedler se ani trochu nediví občanům, kteří proti tomu důrazně protestují.


Tábor uprchlíků (Zdroj: Facebook Karla Fiedlera)

Kompletní text Karla Fiedlera na Facebooku:

Calais - foto z 2.7. 2015 (včerejšek) - děkuji NECHCI vládo !!!!

Nad ránem po 4 hod. jsme dorazili zpět do Prahy z Calais. Do postele jsem se dostal před chvílí (až v 5 hod.). V rychlosti než poběžím na vlak, aspoň pár fotek "uprchlického" slamu z Calais. Doufám, že ve vlaku bude fungovat připojení, a cestou (když neusnu-sotva stojím na nohách) napíšu delší komentář.

Tak něco takového nám naše opravdu proradná vládo chcete nastěhovat k nám ? Ve Vyšních Lhotách jim dáte navíc mnohem lepší tábor ? Ti lidé v něm ale budou úplně stejní !!!! Nás (bílé Evropany) "vítali" v Calais z dálky vztyčenými prostředníčky ! Takto se chová host k hostitelům ? !!!! Děkuji nechci !

Již od pondělí mi píší občané z našeho kraje, že nechtějí tábor ve Vyšních Lhotách ( já se jim vůbec nedivím). Po mém otřesném zážitku a osobní zkušenosti z Calais já také ne ( a stejný názor jsem měl ale i před cestou do Bruselu a Calais ).

Více dopíšu později z vlaku.

Doplněno dodatečně – dopisuji ve vlaku z Prahy domů, jak jsem slíbil. ( čas 11:50)

Povšimněte si fotky, kde je dřívější imigrant v červené bundě. Jediný, se kterým jsme hovořili. Přiznám se, že s jinými, jsme neměli odvahu mluvit – sejít dolů. Ostatně tlupa svalnatých údajných chudáků imigrantů, ukazující vám vztyčený ukazovák, zaťaté pěsti, ukazovákem a malíčkem paroháče, vás přiměje k obezřetnosti. Kdepak se ti subsaharští hoši naučily tyto ryze evropské ruční symboly ? Nemají náhodou za sebou pořádnou přípravu na jejich „poslání“ ?! Všichni jsme se shodli na tom, že chudák zbídačený životem, za sebou cestu plnou útrap, hladovění a špíny ( a nejistoty), nechodí v čisté teplákovce nebo bundě, a jeho svalová muskulatura by neměla zrovna připomínat namakané borce z fitka. Ano, čtete dobře! I mladíka v sněhově bílých ( čistých a evidentně nažehlených) kraťasech jsme v Calais v ulici nedaleko slumu potkali. 
Ale zpátky k tomu imigarntovi-veteránovi v červené bundě. Je už v Evropě sedm roků, nejdříve byl v Británii. Nyní se přesunul se svými kšefty do Calais. Ve stanovém slumu zřídil obchod pod jednou z plachet ( nevím, zda je čitelný nápis sprayem „SHOP“ na jedné z fotek ). Některým dává na dluh, vyřízení papírů není hned. Je to číman, dotáhl tam i dvě erotické „pracovnice“, které, ( jak jinak než za úplatu, že ? ) krátím těm snědým, nudícím se a zevlujícím po okolí hochům 
dlouhé chvíle nicnedělání. Až vám „náš“ premiér Sobotka bude sdělovat, že musíme uprchlíkům pomoci i finačně, pak vězte, že to je a bude i na jejich „šoustání“. ( nemám ve zvyku používat expresivní výrazy, ale zde tento výraz prostě padne … ). Mají i jízdní kola, někteří i nová … safra nemají tam náhodou tak nějaké logistické materiálové centrum ? … tato myšlenka vám po půlhodně nutně začně vrtat hlavou.

Evergreen , už mnohokrát zmiňovaný jinými – na vlastní oči si ověřili také mí straničtí kolegové Marek Černoch a Martin Lank při jejich cestě do Vídně a Itálie a nyní i já s mými kolegy …. safra kde jsou ty ženy a děti ? Žádné tam nebyli, to jsem viděl na vlastní oči. Samí urostlí mladíci tak do 30-35 let, víc určitě ne. Vřele doporučuji naší vládě, než pošle tuhle sebranku do Vyšních Lhot, nechť se také vyrazí podívat na místa migrujících nájezdníků. Vždyť vláda neziskovkám sype jednu třetinu svého rozpočtu, tak když se našlo na proslavenou „lavičkovou cestu letadlem“, jistě najdou nějakou korunu před tím rozhodnutím i nyní. ( my tam byli autem … bez výdajů pro Sněmovní účetnictví a státní rozpočet ).

Ještě budu psát a vkládat dále - je a bude to výživné čtení.

Pokračuji po nějaké chvíli, třepe se mnou zimnice – horké letní dny a dlouhá cesta s klimatizací konají své …

Další, co se na těch mladících bez rodin, bez manželek, bez přítelkyň, bez dětí a bez matek a rodičů absolutně nedalo přehlédnout a bylo do očí bijící – BEZSTAROSTNOST těchto lidí. Žádný stres, starost, nejistota z toho, co bude dál … prostě zevlují a čekají na další posun, jak jsem psal výše, není vidno, že by (kromě) ubytování nějak strádali... Další skupina těchto osob už je kus dál, na příjezdové komunikaci do portu k lodění kamiónů. Tam se prostě nedostanete, Je zcela odděleno žiletkovým plotem, a výhružky zaťatými pěstmi směrem k nám, nás k tomu ani neponoukali. Plně chápu obavy řidičů, stojících v dlouhé koloně a čekajících, jak to dopadne. Kde jsou Ti sluníčkáři ?
Řidiči MKD jsou pro ně méněcenná skupina ? Proč nemanifestují za jejich bezpečnost, proč nehází vajíčky po nájezdnících, kteří řežou plachty návěsů, a ničí majetek, za který řidiči odpovídají ? Pokusíme se najít autentické výpovědi řidičů MKD.
Jaký mám z toho odpoledne v Calais dojem ? Je to vše dobře připravené a naplánované. Zajištěné logisticky, materiálně, finančně. Opakuji, že je to můj dojem, který nemohu doložit, ale těžko mi ho někdo vyvrátí, obzvláště ne ti, kteří na místě nebyli, jako my. Nebudu zde popisovat to, co již mnohokrát prezentoval a řekl Martin Konvička ( byli jsme v Bruselu a v Calais spolu ). Video z této cesty připravuje IVČRN a jistě ho budou co nejdříve na svých stránkách prezentovat.

Zajímavé věci také v mém předchozím článku o Kurdech, kteří jako uprchlíci vypadají a mají všechny znaky uprchlíků, přesto nimi nejsou.

Další texty vložím snad během víkendu, ale nejdřív se z cesty budu muset asi trochu vymarodit, aspoň den nebo půlden.... Vloženo v 14:30

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soukup valil oči. Pavel Novotný: Pravá ruka Fialy a europoslanec. To je nový plán. A přišly další sprosťárny

13:19 Soukup valil oči. Pavel Novotný: Pravá ruka Fialy a europoslanec. To je nový plán. A přišly další sprosťárny

Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) byl hostem v pořadu Týden podle Jaromíra Soukupa v TV Barran…