Wagenknecht vážně onemocněl Babišem. Po posledním výstupu užalovaného senátora komentátor Holec jen kroutí hlavou

10.07.2020 10:06

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nepodá správní žalobu proti rozhodnutí středočeského krajského úřadu ohledně střetu zájmů premiéra Babiše.  Jeho rozhodnutí velmi kritizuje senátor Lukáš Wagenknecht, který to považuje za „selhání“. Prohlásil, že Babiš po státu „převzal“ i Zemana.  Na jeho slova reaguje komentátor Petr Holec, podle kterého „vážně onemocněl Babišem. „Užaluje mu zadek, aby byl miláček médií. Stát i EU přebírá Wageknecht,“ glosuje Holec vývoj dění na serveru Info.cz s tím, že jeho tažení připomíná „totální teror“.

Wagenknecht vážně onemocněl Babišem. Po posledním výstupu užalovaného senátora komentátor Holec jen kroutí hlavou
Foto: Repro XTV
Popisek: Komentátor Info.cz Petr Holec
reklama

Šéfžalobce nepodání správní žaloby zdůvodnil tím, že neshledal závažný veřejný zájem. S takovým postojem se Wagenknecht nemůže smířit: „Podle mého názoru je to viditelný dopad převzetí státu, jehož jsme v posledních letech svědky,“ komentoval senátor jeho rozhodnutí.

„Bývalý Babišův první náměstek na ministerstvu financí a expert ANO na korupci očividně vážně onemocněl Babišem. Zeman totiž určitě nepatří mezi žádné ‚babišovce‘, ostatně právě on loni rozhodl o obnovení premiérova trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo,“ připomíná Holec.

„Wagenknecht je svým někdejším šéfem, jenž mu dal na financích padáka, fakt zle posedlý,“ soudí komentátor a zmiňuje, jak senátor kvůli Babišovi pro změnu zažaloval i Evropskou komisi, která má na podzim vydat finální verdikt v auditu o premiérově možném střetu zájmů. Předtím kvůli stejné věci a na základě stejné argumentace pro jistotu zažaloval i Evropskou radu, nejvyšší politický orgán EU složený z prezidentů a premiérů.

„Usoudíme jim zadek, říkají machři z byznysu, když po někom jdou. Užaluju mu zadek, lze popsat Wagenknechtovu verzi,“ pokračuje Holec, který má jasno v tom, co je senátorovým opravdovým zájmem: „Wagenknecht se tváří, že to všechno dělá v zájmu demokracie a ne v rámci osobní msty a jako obvykle se díky tomu stal miláčkem médií.“

„Ve skutečnosti tak stát i EU přebírá Wagenknecht. Jeho svaté tažení nápadně připomíná totalitní teror, i ten uznává jen svou vlastní nejvyšší pravdu,“ konstatuje Holec, podle kterého je tak úplně jedno, jak bude znít finální verdikt Evropské komise o Babišovi.

„Wagenknecht totiž žaluje samotný demokratický proces, který je principiálně apolitický. S tím si ovšem u Pirátů nedělají žádnou hlavu, Babiše i opoziční lídry posílají ‚do tepláků‘ pouze na základě svých ‚informací‘,“ zdůrazňuje.

Podle Holce dost možná Wagenknecht brzy zažaluje Zemana i celou Evropskou unii. „V reakci na Zemanovo rozhodnutí pirátský senátor řekl, že se v Česku aktuálně není možné dočkat nezávislého soudu ohledně střetu zájmů premiéra. Řekněme spíš, že se v Česku ani v EU není aktuálně možné dočkat nezávislého soudu ohledně střetu zájmů premiéra tak a tehdy, jak to zrovna chce Wagenknecht. Pro Česko i EU je to mimochodem skvělá zpráva,“ uzavírá svůj komentář.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pí*a, pí*a, pí*a. Kur*a, to se mi ulevilo.“ Novotný utržený ze řetězu. Pustil se do Benešové. Poslal jí i smsku

21:30 „Pí*a, pí*a, pí*a. Kur*a, to se mi ulevilo.“ Novotný utržený ze řetězu. Pustil se do Benešové. Poslal jí i smsku

Řeporyjský starosta Pavel Novotný pro ostré slovo nejde nikdy daleko. Tentokrát si vzal na paškál mi…