Wagenknecht vážně onemocněl Babišem. Po posledním výstupu užalovaného senátora komentátor Holec jen kroutí hlavou

10.07.2020 10:06 | Zprávy

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nepodá správní žalobu proti rozhodnutí středočeského krajského úřadu ohledně střetu zájmů premiéra Babiše.  Jeho rozhodnutí velmi kritizuje senátor Lukáš Wagenknecht, který to považuje za „selhání“. Prohlásil, že Babiš po státu „převzal“ i Zemana.  Na jeho slova reaguje komentátor Petr Holec, podle kterého „vážně onemocněl Babišem. „Užaluje mu zadek, aby byl miláček médií. Stát i EU přebírá Wageknecht,“ glosuje Holec vývoj dění na serveru Info.cz s tím, že jeho tažení připomíná „totální teror“.

Wagenknecht vážně onemocněl Babišem. Po posledním výstupu užalovaného senátora komentátor Holec jen kroutí hlavou
Foto: Repro XTV
Popisek: Petr Holec

Šéfžalobce nepodání správní žaloby zdůvodnil tím, že neshledal závažný veřejný zájem. S takovým postojem se Wagenknecht nemůže smířit: „Podle mého názoru je to viditelný dopad převzetí státu, jehož jsme v posledních letech svědky,“ komentoval senátor jeho rozhodnutí.

„Bývalý Babišův první náměstek na ministerstvu financí a expert ANO na korupci očividně vážně onemocněl Babišem. Zeman totiž určitě nepatří mezi žádné ‚babišovce‘, ostatně právě on loni rozhodl o obnovení premiérova trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo,“ připomíná Holec.

„Wagenknecht je svým někdejším šéfem, jenž mu dal na financích padáka, fakt zle posedlý,“ soudí komentátor a zmiňuje, jak senátor kvůli Babišovi pro změnu zažaloval i Evropskou komisi, která má na podzim vydat finální verdikt v auditu o premiérově možném střetu zájmů. Předtím kvůli stejné věci a na základě stejné argumentace pro jistotu zažaloval i Evropskou radu, nejvyšší politický orgán EU složený z prezidentů a premiérů.

„Usoudíme jim zadek, říkají machři z byznysu, když po někom jdou. Užaluju mu zadek, lze popsat Wagenknechtovu verzi,“ pokračuje Holec, který má jasno v tom, co je senátorovým opravdovým zájmem: „Wagenknecht se tváří, že to všechno dělá v zájmu demokracie a ne v rámci osobní msty a jako obvykle se díky tomu stal miláčkem médií.“

„Ve skutečnosti tak stát i EU přebírá Wagenknecht. Jeho svaté tažení nápadně připomíná totalitní teror, i ten uznává jen svou vlastní nejvyšší pravdu,“ konstatuje Holec, podle kterého je tak úplně jedno, jak bude znít finální verdikt Evropské komise o Babišovi.

„Wagenknecht totiž žaluje samotný demokratický proces, který je principiálně apolitický. S tím si ovšem u Pirátů nedělají žádnou hlavu, Babiše i opoziční lídry posílají ‚do tepláků‘ pouze na základě svých ‚informací‘,“ zdůrazňuje.

Podle Holce dost možná Wagenknecht brzy zažaluje Zemana i celou Evropskou unii. „V reakci na Zemanovo rozhodnutí pirátský senátor řekl, že se v Česku aktuálně není možné dočkat nezávislého soudu ohledně střetu zájmů premiéra. Řekněme spíš, že se v Česku ani v EU není aktuálně možné dočkat nezávislého soudu ohledně střetu zájmů premiéra tak a tehdy, jak to zrovna chce Wagenknecht. Pro Česko i EU je to mimochodem skvělá zpráva,“ uzavírá svůj komentář.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Kde na své plány chcete brát finance?

Vy pořád jen říkáte, jak byste navyšovaly tu a tam rozpočty, platy, sociální dávky atd. To je sice hezké, ale proč už neříkáte, kde na to brát?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump si vybral „dvojku“. Mladý senátor vyvolal skandál slovy o Ukrajině a jachtách

22:35 Trump si vybral „dvojku“. Mladý senátor vyvolal skandál slovy o Ukrajině a jachtách

Donald Trump si jako kandidáta na viceprezidenta vybral senátora J. D. Vance, informuje AP news. Pod…