Wagnerová neztratila podporu senátorské frakce, z níž odešla

13.11.2012 13:50

Klub pro obnovu demokracie - KDU-ČSL a nezávislí bude dál podporovat nominaci bývalé ústavní soudkyně Elišky Wagnerové do čela ústavní komise, přestože senátorka za Stranu zelených tuto frakci minulý týden opustila. ČTK to po dnešním jednání klubu oznámil jeho předseda Petr Šilar (KDU-ČSL).

Wagnerová neztratila podporu senátorské frakce, z níž odešla
Foto: hns
Popisek: Senátorka Eliška Wagnerová.
reklama

Klub je podle Petra Šilara nadále otevřen ke spolupráci s respektovanou právničkou. "Při řešení konkrétních legislativních návrhů bude odborná erudice Wagnerové neoddiskutovatelným přínosem," uvedl.

Wagnerová z klubu odešla po necelých dvou týdnech. Zdůvodnila to názory dalších členů frakce, lidovce Jiřího Čunka a podnikatele Tomia Okamury, na romskou problematiku a klubovou nominací Čunka na funkci místopředsedy Senátu. Čunek její důvody zpochybnil s tím, že odchod Wagnerové by mohl souviset s tím, že s ním v klubu prohrála souboj o kandidaturu do vedení horní komory. Wagnerová nicméně trvá na svém zdůvodnění.

Senát bude o nominacích rozhodovat příští týden na první schůzi v povolebním složení. Volit má nejen budoucí vedení horní komory, v němž by Čunek měl být jediným nováčkem, ale schvalovat také složení svých výborů a komisí včetně jejich předsedů. Schůze Senátu začne 21. listopadu. Letos zvolení senátoři na ní složí ústavou předepsaný slib, čímž se budou moci ujmout svého mandátu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ticho před bouří? Václav Cílek varuje před velkou krizí

6:13 Ticho před bouří? Václav Cílek varuje před velkou krizí

Pokud teď hned nezačneme přemýšlet o své změně, tak na sebe pošleme něco daleko horšího, než je koro…