Web sociálních demokratů čelí útoku hackerů

26.04.2016 10:59 | Zprávy
autor: vam, čtk

Internetové stránky ČSSD čelí útoku hackerů. Útočníci se zřejmě pokoušeli nějakým způsobem opravit jejich obsah nebo web alespoň vyřadit z provozu. Systém byl proti podobným útokům zabezpečen, strana nicméně z bezpečnostních důvodů nechala vypnout server, řekl ČTK mluvčí sociálních demokratů Michal Kačírek.

Web sociálních demokratů čelí útoku hackerů
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto

„Podle informací, které mám od firmy, která se stará o provoz našich webových stránek, všechny indicie nasvědčují, že se jedná o cílený a organizovaný útok,“ řekl Kačírek. Technici podle něj nechali z bezpečnostních důvodů vypnout server a lokalizují útočníky.

Hackeři se podle Kačírka zřejmě pokusili dostat k možnosti upravit stránky ČSSD. „Když se to nepodařilo, tak alespoň náš server přetížit prostřednictvím DDoS útoků. Jak to bude možné a bezpečné, budeme naše webové stránky postupně obnovovat,“ řekl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

sledujte náš YouTube kanál ParlamentníListy TV. Děkujeme.

Podala jste nebo podáte nějaké trestní oznámení?

Myslím v případu, který popisujete https://www.parlamentnilisty.cz/profily/JUDr-Hana-Kordova-Marvanova-126691/clanek/Takto-vypada-hospodareni-hlavniho-mesta-Prahy-144723. A máte podezření, kdo vynesl informace? Ještě proč myslíte, že to vedení Prahy nechce řešit? Není i to dost podezřelé?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Týden pro omluvu od Milionu chvilek. Pak přijdou žaloby

18:27 Týden pro omluvu od Milionu chvilek. Pak přijdou žaloby

Advokát Tomáš Nielsen požaduje, aby se Milion chvilek pro demokracii omluvil europoslanci Petru Byst…