Wilhelm u Tachecí: Poraďte mi, jak na reformu škol

06.03.2012 20:56

Na dotazy Barbory Tachecí odpovídal náměstek ministra školství Ivan Wilhelm. Uznal, že školné měla vláda ve svém vládním prohlášení a nyní z tohoto závazku couvá.

Wilhelm u Tachecí: Poraďte mi, jak na reformu škol
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace studentstva proti Dobešovým reformám

Ivan Wilhelm, bývalý rektor Karlovy Univerzity, v pořadu Fakta Barbory Tachecí vysvětloval reformu vysokého školství. Vyvracel námitku univerzit, že by správní rady vysokých škol mohly omezit suverenitu univerzit."Sám z toho nemám strach, role rad je pro rozvoj škol mizivá. Rada nemá žádné iniciační schopnosti, schvaluje pouze to, co jí někdo předvede. Navíc na druhou stranu budou dvě třetiny jmenovat VŠ a v té třetině volené vládou nebudou pouze politici, ale renomovaní odborníci," prohlásil Wilhelm.K obratu ministra Josefa Dobeše, který ustoupil od školného a začal hovořit o zápisném, dodal: "Ministr si je vědom, že vybočuje z programového prohlášení vlády – vláda bude usilovat o zavedení školného. Zápisné je poplatek, který student zaplatí při zápisu (každý rok) a další poplatky už po něm škola nebude vyžadovat. Školné se liší od zápisného svým posláním a výší. Platilo by se ale ještě za prodlužování studia."

Na další vtíravé dotazy Tachecí, jak by tedy měla vypadat reforma vysokých škol, odvětil řečnicky: "A jak byste si to představovala Vy?". Zkušená novinářka se nenechala odbýt a jen řekla, že na tyto dotazy tam je právě on.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor:

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Velká akce ČSSD. Když pustili Maláčovou na pódium, začalo to lítat. Schillerové muselo zvonit v uších

20:48 Velká akce ČSSD. Když pustili Maláčovou na pódium, začalo to lítat. Schillerové muselo zvonit v uších

Optimismus a očekávání dobrých volebních výsledků – v takovém duchu se nesla atmosféra startu horké …